şükela:  tümü | bugün
  • her zaman birileri okusun diye mi yazacağız ? aslında kimse gerçekten okumuyor zaten yazdıklarınızı. yazmak isteyip de yazamadıkları şeyleri arıyor ve okuyor sözlüğü okuyanlar.
  • birileri bunu okuyor ve dava açıyor, amk hesabınızı siliyorlar ne okumayacaklar.
    allah senin belanı versin malum kişi.
    düşünüyorum da ne olacak acaba sen ölünce, gitmen umrumda da değil, gitmen yetmeyecek çünkü.
    kimin önce öleceği belli olmaz ama öldüğün günü görürsem bayramdır bana.
    gençliğimiz heba oldu be.
    ayrıca diğer akıllanmayan, kör, aptal insanların da ağzına sıçıyım.
  • okusanız da okumasanız da amk.
  • çok canım yanıyor.
  • yazarsan elbet bir gün birileri tarafından bulunup, okunması muhtemel yazılardır.
    hatta yazıp şişeye koyup atsan bile kırk yıl sonra bir gün birisi illaki bulup okur.

(bkz: potkal)
  • düşünemedi.
    okuyor çünkü.
  • cidden okumadigindan emin olsam kendimce guzel seyler yazardim.
  • sessiz, yapayalnız ve öksüz kalmış başlık.

şimdi bu başlığın gıcırdayan kahverengi kapısından içeriye girdim de; saçlarıma yapışan örümcek ağlarını çırpıp, pörsümüş ahşap panjurlu pencereden içeriye sızan güneş ışınlarının aydınlığında ve kesif rutubet kokusu refakatinde, solgun duvarlarını ve yorgun köşelerini buğulu gözlerle tarayarak hüzünle düşündüm; onsuz ne de çabuk köhneleşip bikes oluyor her şey!

kimsenin okumayacağı düşünülerek açılan bu başlığın keşfini bir yandan sevinçli ve tezcanlı cümlelerle anlatırken o, diğer yandan, burayı günlüğü olarak gördüğü için maskesiz, savunmasız, ihtiyatsız ve "nolacak sanki"li cümleler kuran ruh haliyle kaygısızca yazıyordu her şeyini; "nasılsa kimse okumuyor" deyip olası okuyanla eğlenerek, ama birilerinin okuduğunu mutlak bilerek...

baba mesleğini sürdürmek isteyen bir oğulun hissetmek istediği erinç duygusunu, ölen eşinin hatırası için bir yapıt yaptırıp adını yaşatmak isteyen adamın vefasını ve kırılgan yürekli bir kadının hâlâ annesinden kalan tarağı kullanıp onun kazağını giyerek anne hissiyatını temdit etme isteğini harmanlayıp kendi duygularımla bütünleştirerek yazıyorum; onsuz kaldı ama, ıssız kalmasın burası...
  • düşünemedim, okuyor.