şükela:  tümü | bugün
 • okuma alışkanlığı yok ki okusun.
 • salaksın ama işte iyi birisin kabul. cidden bak. vallahi.
 • simdi.
  yani su andan bahsediyorum. yaziya nereden baslayamazsan oradan baslayamiyorum iste. bir sarki actim repeatte bana ilham falan veriyo, guya. son birkac aydir yerim yurdum yok. evet dogru duydun, bes parasiz, oradan oraya kalacak sabit yeri olmadan oradan oraya savrulma seklinde gelisiyo genel olarak tum olaylar. nereden geldim eksiye diyorum, anlatsan anlatilmaz yasasan anlamazsin oyle bisi var simdi. evet en bastaki simdi.
  ama ben napiyorum, yasadigim her seyi birine anlatmaktansa beni anlamasa da diledigimce anlatabilecegime yaziyorum. anlama sen ya, anlamasana bi. bak bisi deniyorum. son birkac ay, hatta yuvarlasan bir yil olur her gun sarhos ol, oldun mu? simdi her sarhos oldugunda yalniz ol, ay onu da mi oldun kiyamam. oyle gecir bi. herkesten de uzaksin ama oyle bi yalnizlik. sigarayi birakmistin ya, heh son 3-4 aydir gunde 3 paket ic ama. e tamam buraya kadar yeterince sefillestin daha ne kadar devam ediceksin?
  tamaam. bunlar hep maddi, gel manevi sicalim biraz da agzina. simdi buradan sonra anlaticaklarim sesin ciddi manada kotu ama sarki soylemeyi seviyosun gibi dusun. bak bisi diyim kimseye bisi kanitlama caban yok hala, kendinsin, hep guclusun.
  su an eskiden yasadigin bi evdesin, baska bi ulkede, eskiden yasadiklarini toplamaya gelmissin. dusunsene yillari topliycaksin, tek seferde tabii tasiyamazsin onlari. ay toplayamadim iyi mi hem kilo hakkini gecti, hem de sayisi da cok. bir suru sevdigim yili da birakiyorum donerken. ha soylemedim sadece 18 saatligine gelmissin suren de kisitli. ozel gorev gibi seyap sen onu. ıslerin bitiyo kalan esyalar demiyorum bak hala, yillar var. onlari kargolarsin diyosun. uf buralari cok sikici biliyorum ama eglenceli kisimlari da gelecek bolumlerde anlaticam. ama lutfen, simdi biraz melankoli, lutfen.
  heh ne demistik baya bi sarhos gecen geceler, aglamali bi de. of ne diyosun bi de aglamali. olmak istedigin yerde degilsin, olmak istedigin sey hic degilsin. biri olsa digeri olmuyo, sonra olamiyo zaten hicbisi. sunun surasinda bi tanecik hayatin var, neden olamadigin bisi olmaya zorlayasin ki kendini. yine iyi kafan ha. belli ki bu yaziyi toparlayamiycaksin, git esyalarini toparla di mi? hadi gittim ben.
  ay ne diycem bazi seyler olmuyosa zorlama, gel bak sana bisi gostericem. cok ciddiyim gel bi.
 • ben de yazmıyorum.
 • hiç olmadı şansımız yalan oldu aşkımız. harbi yazarım be maşallah hocam egon satılık mı?
 • herkes için bir son yok biliyor musun? hep yeniden başlangıçlar var. yıllar yüreğini ve aklını kemirse de hiç bitmeyen sevdalar var, vallahi bak. senin anlamlandıramadığın benim de cevaplar aradığım irrasyonel gelişmeler oldu, oluyor sensiz içimdeki evrende. gözlerin bir acayip güzel bakıyor, yanakların dudaklarınla eş zamanlı bir başka gülüyor konuşunca, kızarıyor gizlice sakladıkların. fotoğraflarından daha hoş, önceki yıllardan mutlusun. seni gördüğümde sana söyleyeceğim kara cümleler nereye kaçıp gidiyor inan merak etmiyorum. hiç umrumda değil o şehirde yıllar sonra seni görmek için yetmeyen 120 dakika... sana yetişmek için utangaçlığı ve kırgınlığı delip öyle hiçbir şey olmamış gibi kapının önüne gelişim, gergin bekleyişim, yürürken tekleyişim ya da bir kalemde silinip giden çok özlemek. nereye gitti ben gerçekten bilmiyorum. her şey sanki seni görünce eridi, ceplerimden kum gibi döküldü bir yerlere. ben belki başka karşılaşmalar umuyordum. ''günden güne çirkinleşmiş, rutin işlere düşmüştür aklı, yokla var arası bir benim işte onun nazarında, kendimi hiçbir yere koyamam.'' diyordum. hatırlıyorsam bu cümleleri sık sık tekrar ediyorum aslında, birleşik zamanın ''yorlanan'' hikayelerinden benim kadar yalan uzaklığı olan çok fazla insana rastlamadım. şimdilik hiç kimseyim, hiç kimsesin...
 • ben yapılanları, söylenenleri, söylenmeyenleri, sessizliği ve gürültüyü, başkasına bırakılan kararları, sorulmayan fikirleri yadırgamaktan epey yoruldum. ne çok, ne salak hesapları var insanların. kaygısı kaygı değil, derdi dert değil, karakteri karakter değil, varlığı yokluğu belli değil.
 • bir anneanne sözü: "haklısın, haklısın da, alacağın yok."

  suya anlatınca mı akıp giderdi, geçerdi?