şükela:  tümü | bugün
9430 entry daha
  • biliyorum bir gün bu yazdıklarımı okuyacaksın. aynı eski günlerde beni buradan takip ettiğin gibi. sana seslenebileceğim sadece bu başlık kaldı sanırım. direkt ismim yazmıyor belki de ona güvendim. ama biliyorsun ben olduğumu.

kaç ay sonra tekrar karşıma çıktı bu şiir. nereden hatırlıyorum derken eski konuşmalarımızda buldum tam da geçen sene bu aralar bana günaydın mesajı olarak gönderdiğini. beni halen daha çok sevdiğin zamanlarda yazdığın, ikimizin birbirini çok sevdiği zamanlardı:

"bir gün baksam ki gelmişsin.
    bir güvercin gibi yorgun uzaklardan yar.
    gözlerinde bir bitmez, bir tükenmez güzellik
    saçlarında ilkbahar.

bir gün baksam ki gelmişsin.
    gülüşünde taze serin bir rüzgar
    ellerin yine eskisi kadar güzel
    çiçek açmış dokunduğun bütün kapılar.

hasretin içimde sonsuzluk kadar.
    şaşırmış kalmışım birdenbire çaresiz.
    dökülmüş yüreğime gökyüzünden yıldızlar.

ne yüzünde bir gölge,ne dilinde sitem var.
    tozlu pabuçlarını gözlerime sürmüşüm
    benim olmuş dünyalar."
  • senin ben amına koyayım. getir lan jackie chan cd'lerini.
  • senden nefret etmiyorum, senden asla nefret edemem.sana sadece kırgınım, tutamayacağın sözler verdiğin için, güvenimi çaldığın için, beni olmayan bir aşka inandırıp ortada bıraktığın için ve öyle mutsuzum ki tüm bu hissettiklerimi senden başka kimseye anlatmak istemiyorum, anlatırsam senden nefret ederler senden nefret etsinler istemiyorum.ne yazık ki beni şimdi en iyi sen anlarsın, benim yaramı şimdi en iyi sen sararsın, yaramın sebebi sensin ama bana şimdi en iyi sen gelirsin.
  • hangi kadın ister her gece 1 lere kadar içen bir adama baba diyen evladı olmasını...
    ben istemedim.
    hangi kadın ister 150 milyar borçlu bir adamın hayata 2-0 yenikken eşya hayallerini kurmasını....
    ben istemedim.
    hangi kadın ister o yaşa gelmiş ama bir baltaya sap olmayan erkeğin ailesiyle bir ömür yaşamayı...
    ben istemedim...

hangi kadın ister 2 sene emek verip büyüttüğü sevgisini sonsuzluğa bırakmayı
    ben istemedim...

ve hangi kadın ister, sıfatına aşık olduğu yârini yüreğinden söküp atmayı...
    ben istemedim...

senden önce de kimseye güvenmedim,
    sana da güvenmedim,
    senden sonra da kimseye güvenmeyeceğim...
    ben senin gibi değilim !
    sözlerimin arkasındayım be paşam...
  • bir çoğunuz aklına "o" diyince "o" kişi geliyor değil mi ? zamanı geri almayı bile düşünüyorsunuz. kabul etmiyorsunuz. savaşmak istiyorsunuz. farklı ihtimalleri zihninizden geçiriyorsunuz.

biraz akışına bıraksan. rahat bir uyku çeksen mesela. işi, "o"'nu düşünmeyi de bıraksan. kendini azıcık düşünsen rahat bir uyusan. sadece uyumayı düşünsen.
  • "ayağa kalk ! uyumak için önümüzde sonsuzluk var."
  • sen
    hiçbir zaman
    yapılacalar listemde
    bir hatırlatma notu
    olmadın ki

sen
    her zaman için
    ne aklımdaydın
    ne de hatırımda.
    sadece yanımda,
    yanı başımdaydın

seviyorum
    seni
    *m* harfinin
    iyelik ekinin
    sahip olma yetkisiyle
  • pisi pisi

koysam süt yere
    çıkar mısın ortaya
    süpürge çöpüyle
    yorgan ipiyle
    önüne serilsem
    oynar mısın
    benimle
  • (bkz: o kim lan)
  • gitme dedim dinletemedim.

gözümü kapatınca, yavaş yavaş yanıma gelip yanımdaki koltuğa oturup bana soru soruşun aklıma geliyor.
    filtre kahve yapışın bana da katıp, ikimize pay edişin aklımdan çıkmıyor,
    heyecanla aliexpress kargosu açışını, kargocu erdoğan arayınca gözlerindeki sevinci arıyorum.
    senin taburene oturup proje incelemeyi özlüyorum.
    odaya girince hala ilk iş, hafifçe başını öne eğerek ekrana masumca bakan gözlerini arıyorum.
    çocukça sorduğun soruları, cevaplarını alınca da gerçekten şaşırmanı özleyeceğim.
    masanı öyle bomboş sahipsiz terkedilmiş, pembe kulaklığını boyunu bükük yerde tek başına yatıyor görmek bana çok koyuyor.
    yanına gelip çocukça şımarıklık yapmak istiyorum beni yalnız mor fan karşılıyor. ona dudak büküyorum o anlamıyor, karşılık vermiyor. belki de vermek istiyor ama veremiyor.
    telefonunun her çalışından sonra, kulaklarım sesini duymak istiyor ama sesin kulaklarımda değil beynimde yankılanıyor.

bunları yazdığım için sinirlenme kızma bana, sana ulaşmayacağıma söz vermiştim. öyle de yapacağım. buraya da yazmayacaktım ama dayanamadım. boğazımdaki düğüm gitmiyor ne yapayım? bir daha da yazmam zaten bu ilk ve son olacak. belki de hiç okumayacaksın.

ikimiz de olduramadık ama keşke bu şekilde gitmeseydin. herşeyin çaresi vardı. ölüm hariç. kimse ölmedi. izin alsyadın, tatile çıksaydın kendini toparlayıp geri gelseydin. söz ben akıllı uslu olurdum. gideceksen de bu şekilde gitmseydin :(

gittin beratlar, yevmiyeler, kebirler öksüz kaldı.
    gittin benim bir kebirim sahipsiz, bir yanım hep eksik kaldı.
    dualarım yoluna...
    (bkz: nokta)
13 entry daha