şükela:  tümü | bugün
 • ''ozgurluk dusunmektir'' slogani altinda iki ayda bir yayinlanan felsefe ve sosyoloji konularini irdeleyen dergi. yillik dergi ve online dergi aboneligi mumkundur.

  dergiden alinti:
  dergimiz “düşünbil”, adından da belli olacağı gibi düşünsel içerikli bir dergidir. dergimizin bir çizgisi olup, bu çizgi; bilimden, düşünceden, toplumdan yana çalışmaları kapsamaktadır. dergimizde yayınlanan ürünlerin tek buluşma noktası "düşünce"dir. ün, mevki, para, mülk, vb. bireyci isteklerin arkasından koşan ve dergimizi buna araç edinenlerin “düşünbil”de yeri olamaz, olmayacaktır. okumayan, bilgilenmeyen, araştırmayan, sorgulamayan ve düşünemeyenlerin buluşma noktası “düşünbil” olamaz. düşünceden, bilgiden, bilimden, toplumdan, sevgiden, paylaşımdan yana olanların dergisi olacaktır “düşünbil”. gönderilen çalışmalar bu yönde değerlendirilecektir.
  kaynak: (bkz: http://dusunbil.blogspot.com/)
 • "evrime karşı çıkmak, dünya düz demektir" gibi saçma ve bir o kadarda çocukça bir sözün yazılı olduğu dergi parçası. o sözün aslı, evrime inanmak, dünyanın düz olduğunu iddia etmektir...
 • kalitesini iyiden iyiye arttırmış olup bilim üzerine başarılı yazın örnekleri verilen, iki ayda bir yayımlanan bilim dergisi.
 • çizgisini biraz daha bilime kaydırarak çok iyi bir iş çıkarmış olan dergi. bir zamanlar feminazi ve homonazinin zulmüne uğrayacaklardı az kalsın, yazık olacaktı.
 • zor şartlar altında ve büyük uğraşlar sonucu yeni sayısı (2 sayı birden) çıkan, haftaya ise kitapçılara dağıtımı geçekleşecek olan kaliteli düşün-bilim dergisi.
 • güzel konular işleyen hoş bir dergi. elimdeki sayıda üç ayrı dalda birbirinden bağımsız yazılar bir araya gelmiş: edebiyat, felsefe, bilim.
 • bu sayısında psikanaliz ve marksizmi inceleyen dergi.freud ve marks'ın görüşleri arasındaki ilişkiyi mercek altına almıslar, okunası.
 • samimiyetsiz ve birinci önceliği maddiyat olan bir dergi.

  sempozyum mu düzenlemek istiyorsunuz. sanırım bu sempozyumdan bir miktar da para kazanmak isteyeceksiniz. yapmanız gerekenler şunlar:
  1) sempozyum konusunu, tarihini, saatini ve ismini, üst düzey konuşmacıların olduğu bir başka sempozyumla aynı yapın. böylece, dikkatsiz katılımcı adayları yanlışlıkla sizin sempozyuma kayıt yaptıracaklar.
  2) kayıt formuna ''kayıt iptali durumunda ücret iadesi yoktur.'' yazın. tarih, saat ve ismini kopya ettiğiniz sempozyuma kayıt yaptıracakken, yanlışlıkla sizin sempozyuma kayıt yaptıran avanaklar, hatalarını farketseler de durumu kotaramasınlar.
  -----
  düşünbil dergisi tam olarak bunları yaparak, saint benoit lisesi'nde düzenlenecek kolokyumu kopya etti.
  shit.