şükela:  tümü | bugün
  • daha önce türkiye'de rastlamadığım uygulamalı hayat şekli. bunu uygulamak için yıllardır emek veriyorum ve şu anki hedefim barcelona'da şato almak. varoluşçulukla bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

    (bkz: okultizm)
  • beyin gerektiren sanat türüdür.
  • metateori topluluğunun yegane amacıdır.

    metateori insanlık tarihindeki tüm bilimsel ve kültürel bilgileri anlayarak kendine özgün bir dünya görüşü oluşturan bir oluşumdur. bunu sağlamak için bir kitap* ve dünyanın farklı yerlerinde izole yaşam mekanları* oluşturmaktadır. topluluk destekçileri genellikle çok karmaşık bir sınıflandırma yöntemine göre değerlendirilir. amaç avangart*(varoluşçu, absürdist, solipsist, izlenimci vs.) bir bakış açısıyla daha önce düşünülmemiş bir perspektifle "düşünme sanatı" üretmektir.

    genellikle teorilerin kişinin kendini keşfedebileceği biçimde pratiğe dönüştürülüp yeniden teorileştirilmesi şeklinde çalışılır. seyahatler veya kişisel gelişime dair birçok şeye varmak için ilgi çekebilecek her tür bakış açısına eşit mesafededir. tüm faaliyetleri yazılı veya deneysel olarak kayıt edilerek sürekli yeni fikirlere ulaşılması amaçlanır.