şükela:  tümü | bugün
  • vagif mustafa zadeh'in muhtesem bir parcasi. lights of baku albumunde dinlenebilir.
  • ege üniversitesi iletişim fakültesinin hakemli dergisi... düzensiz bi şekilde yayınlanır... son bi kaç yıldır da yayınlanmıyor...
  • buzuki orhan'in devr-i alem adli albumunden enstrumantal bir calisma. ben raki icmeyi sevmem, ama gece vakti denize karsi oturup raki icmeden tadi cikmayacakmis hissi veren cok guzel bir sarkidir kendisi...
  • istediklerim, istemediklerim, gördüklerim ve görmediklerim.
    bazen sıra halinde bazen sessiz.
    müzikle beraber ve yalnız.
    ayrıca benzersiz ve zararsız.

kurtarın beni demeden isteklerimi sıralayacağım tek yer.
    bakışımın beni var ettiğini zannettiğim mekan.
    bizbizeyiz sandığım yalnızken, duyuyorlar sandığım susarken,
    ilaç, hastalık, yakarış ve deva.

yankı !
    yankı !
    yankı !
    ve yankı !

kural koyucu maalesef, zorla itaat ettiren,
    ruhun evi,
    bedenin dili,
    beynin aksı,

tek harekete bakar dostlarım. gözümden yaşlar getiren, birisinin peşinden koşturan, tüylerimi diken diken edendir.

ve kendi diyarında kendi kurallarıyla oynar.

ben de ya oynayacağım ya oynayacağım.

ama kendi kendime değil başkalarıyla. onların düşünceleriyle, onların gelecekleriyle ve seçimleriyle. yalnız kalmadan önce...

yalnız kalmadan önce konuşacağım onlarla. arkadaşlarımla.
  • "düşünceler, duygularımızın gölgesidir; ama her zaman daha karanlık, daha boş ve daha sade."
    >friedrich nietzsche<
  • bir a.kadir şiiri.

pınarından özgürlüğün al bir yudum,
    çek bir soluk rüzgarından sevdamızın
    seni benden ne bu kapı, ne bu duvar ayıracak,
    seni ne bu kara kara gelen ölüm.
    al bir yudum pınarından özgürlüğün
    rüzgarından sevdamızın çek bir soluk
    gelir bir el kırar birgün kapıları
    karanlığın bahçesinde açar gülüm.
    seni benden ne bu kapı, ne bu duvar ayıracak
    seni ne bu kara kara gelen ölüm.

(bkz: andante/@eski)
    (bkz: adagio/@evin)
    (bkz: allegro/@eski)
  • makale ismi konusunda en sevdiğim kalıptır.misal:
    medeni kanunun 2.maddesi üzerine düşünceler.
  • pascal'ın kitabı, orijinal adı (bkz: pensees)
  • insanı bulunduğundan çok daha üstün konumlara da getirebilir, hiç ummadığı kadar kötü noktalara da..

çeşit türlü oyunları vardır bunların. tuvalette sıçarken aklında oyun oynamaya başlarlar mesela. bir tanesi oyuna liderlik eder. bu lider düşünce üzerinde biraz daha düşünürsünüz. sonra o düşünceyi türlü çabalarla dünyaya duyurursunuz mesela. ünlü olursunuz, başarılı bir adam, örneklerin örneği bir insan olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

bir gece, uykuya dalmaya çalışıp da bir türlü dalamadığınız bir gece, binbir çeşit düşünceler beyninizi tavaf ederken, birden bunlardan ne idüğü belirsiz olanı arkanızdan birinin size sımsıkı sarıldığını hissettirebilir. gözlerinizi açtığınızda, bir şey tarafından sıkılmış olan vücudunuzun yavaş yavaş kendine gelmeye çalıştığına şahit olursunuz. sarılmayı bırakın, nefes alan bir insanın bile olmadığı evde; kafayı yemiş bir şekilde günün doğmasını ve hastaneye gitmeyi beklerken bulursunuz kendinizi.

hastaneler kaçta açılıyordu sözlük? ona göre hazırlanmaya başlayacağım.
  • tapu kütüklerinde, bazı kayıtların gösterildiği bir başlık.