şükela:  tümü | bugün
  • paranoyanin cok iyi anlatildigi mustafa sandalin yazip yazabilecegi en sahane soz..

    efendim bir seyin olmasini oylesine istersiniz ki "ya olmassa" dusuncesi kafanizi kemirir onlarca olasilik aksilik dusunursunuz..bunlari dusunurken hayalinizi unutursunuz sorunlara bogarsiniz kendinizi..bir sorun ortaya ciktiginda ise heme "aklima gelen basima geliyor kahretsin yahu" repligini savurur onlem alirsiniz depresyon karsisinda..
  • gılgameş destanında da görülür edilir buna benzer olaylar. ve zaten sonunda der ki gılgameş "her şey üzerinde etraflıca düşünmek doğru bir davranış. fakat gereğinden fazla derin düşüncelere de dalmamak lazım, yoksa insan yanlış bir şey yapacağı korkusuyla neredeyse hiçbir şey yapamayacak hale gelir. yaşam devam ediyor. biz nasıl ağaçlara muhtaçsak onlar da aynı şekilde bize muhtaç. demek ki herkes için yapacak çok şey var daha. ve belki de yaşamımızı biraz daha anlamlı kılmayı başarabiliriz. yeter ki çok fazla gürültü çıkarmayalım, yoksa ağaçların hakkımızda söylediklerini işitemeyiz..."
  • sibel alaş hanımın adamı çığırdığı zamanlardan -ki zamanının pek güzide bir klibi idi (boyalı boyalı ayak izleri filan)- aklımda kalmış bir cümledir ve "düşündüm"ü fiil olarak değil de hani "senin düşündüm" ve ben şimdi düşümden ayrı kaldım -senin düşünden ve ait olduğum düşten..- olarak algılamışlığım vardır, inatla da böyle algılamaya devam ediyorum, allah sonumuzu hayretesin.. amin.