şükela:  tümü | bugün
  • olumden kisa bir sure sonra icine dusulesi oldugu tahmin edilen durum. beyin olum akabinde bir sure daha aktivite gosterir.
    dusunemiyorum olayi konsantre olamiyorum olayi olarak algilanmalidir.
  • - özür dilerim, bir tanım düşünemedim...
  • aklın başka yerde olduğunu sezdirmemek için kendini harcamak.."düşünemiyorum yaaaaa oooof"
  • insanoğlu denen yaratığın çoğu durumda içinde bulunduğu ve ilerisi için birçok problemle karşı karşıya gelmesine neden olan eylem. (bkz: götü tutuşmak)
  • beyin saniyede 600-700 adet bilgiye ihtiyac duyduğundan, almak zorunda olduğundan mümkün olmayan iştir düşünememek. olsa olsa beyin o an ya da süreç içerisinde sadece teki bir şeye/nesneye/kişiye odaklanmış olduğundan ( muhtemelen saniyede 600-700 focus ) başka birşey kabul etmez ya da görmez. bu hal düşünememektir bence.

pikap iğnesi takılmış bırak albümü, diğer şarkıları, tek bir şarkının tek bir notasını sürekli tekrara girmiştir.

plak dönüyor diyebilir miyiz? eh.
    şarkıyı dinleyebilir miyiz? sanmam.
    pikap işini yapar mı? hayır.
  • zaman ve mekana göre baş gösterebilen bir bir durum. gün gelir gercekten düşünülmesi gereken şeyleri bile düşünemez olursunuz. zor bir durumdur.
  • hiperaktif dünyanın insanı getirdiği nokta.
    inanamamak, anlayamamak, ayrıştıramamak. hayvandan beter bir duruma düşmek.
  • bir insana verilebilecek en büyük ceza ama aynı zamanda da en büyük ödüldür.
  • böyle durumlarda en yakın arkadaşı gelir aklına insanın. gider ona anlatırsın. anlatır anlatır "ben düşünemiyorum artık. bi de sen bakıver. sen gör." dersin. senin göremediklerini görür ve işine gelse de gelmese de söyler.

ama bazen ona da anlatamazsıın hiçbir şey. biriyle paylaşayım da çıksın benden diye kıvrandıkça içinde daha da büyür resmen. anlatıp iki gün sonra unutacağın bi şeyi aylarca içinde tutarsın. haddinden fazla zarar verir sana. üstelik böyle olacağını bildiğin halde anlatamazsın.

işte ben hayatımda bu kadar boktan bi durum görmedim.

(bkz: kalbi tost makinesine sıkışmış gibi hissetmek)