şükela:  tümü | bugün
  • peyk in güzide şarkısı suluşaka da geçiyor bu tavsiye ifade eden cümle. belki başka yerlerde de geçiyordur da benim dikkatimi burada çekti.

her insanın mayasında az veya çok bulunan paranoyanın tatlı zehirinin insana ettiklerinin ortak parantezi olarak geçiyor burada kaybolmak. özünde bencil insanoğlunun, genel eğilimi değil midir kendine zarar vermek? düşüncelerin, hayallerin kişiyi taşıdığı noktalar en mesut, en güzel zamanlar bile olsa, ardından düşüşlerin kurgusu hareketlenmeye başlar dimağlarda.. demek ki çok düşünmek uzun zamana yayılan intihar olabilir ve sonucu kaybolmak, yitmektir.

yitmek istemiyorsan bazı şeyleri zamana bırakmak durumundasın. söz konusu şeyler ki özellikle başka inisiyatiflerin kurguları, tercihleridir...
  • https://twitter.com/…usic/status/486154298238439424

--- spoiler ---

'düşünme kaybolursun' isimli çalışmamızın şarkı sözleri peyk grubunun 'suluşaka' isimli çalışmasından esinlenmiştir. seviyoruz.

--- spoiler ---

ne güzel esinlenmişler. tekrar esinlensinler.
  • dinledikçe hem öldürüp hem dirilten şarkı. çoğu vokali etkileyici bulurum ama bu vokal bambaşka ayrıca azeri olmasıda uzak ülkenin tınılarını da içeriyor. grubun international olmasını da çok beğendim. bize her yer gurbet diyorlar ama bayağı başarılılar.

no land kendi türünü yaratabilecek kapasitede. bu yolda onlara başarılar!
  • yaylının telliye en güzel eşlik ettiği, trampetin en usul halini barındıran şarkı.

ama sen yine de düşünme, kaybolursun...
  • aynı gece önce no land'den sonra şarkının esin kaynağı sözleri içeren suluşka'yı peyk'ten canlı canlı dinlediğimiz birbirinden güzel iki farklı şarkı.
    no land kendi bölümünü bu şarkı ile kapatıp peyk abilerini sahneye davet ettiklerinde yanı başımda onları izleyen peyk abileri alçakgönüllülükle gülümsedi. sonra onlar da kendi düşünme kaybolursun dizeleriyle suluşaka'yı söylediler. unutulmaz oldu bu da.
    sonra kayda başladıkları yeni albümden de bir şarkı çaldılar, ama irfan rica etti, spoylır yok...

edit:düzeltme için @kırkkarakteridoldurdummutluyumgururluyum a şükran.
  • no land grubunun ezgileriyle bu şarkıyı her nerede dinliyor iseniz; sizi alır ve yavaşça yukarılara çıkarır, hayatınızı sürdürdüğünüz yerlerde gezdirir.
    bak der hayat bu, sen bunu yaşıyosun, yaşamak, yaşayabilmek, ölüm- yaşam.
    derken şarkının enstrümantal bölümünü duyar kulaklar. artık herşey çok farklıdır. gerçek, hayat, iyi-kötü, rüya daha bi anlam kazanır, vasfını hatırlatır. yere iniş yapıldıktan sonra çok başka bakacağın yeni bi vakte dalıverirsin.
    http://youtu.be/nu_efhaify8
  • sanırım 12 saat içinde 40. dinleyişim falan.

çok çok güzel şarkıdır. çok ihtiyacım olduğu anda buldum kendisini. grubu da zaten severdim.
  • uyandım gözlerim kapalı
    kendime döndüm yerinde yoktum
    yüzümü döktüm çizginle döndüm
    ama sen yine de düşünme kaybolursun

sonbahar mı geldi sararırsın
    hazan vaktinde dalından koparsın
    düşersin bir güce sığınırsın

ama sen yine de düşünme kaybolursun