şükela:  tümü | bugün
  • beyin ile agiz arasindaki baglantinin kesilmesi halinde ortaya cikan durum. soylenecek sozleri mantik suzgecinden gecirmeden beyni direkt devre disi birakma durumu. sonuclarina katlanamayacak kisilerin dusunmeden konusmamasi tavsiye edilir.
  • tüm konuşmayı yaparsınız,bu süre boyunca karşınızdakinin susmanız için yalvardığını bilirsiniz.hışımla konuşmayı bitirirsiniz.konu kapanır ve siz düşünmeye başlarsınız.münasebetsiz bi anda bi mesajla kurtarmaya çalışırsınız özür dileme işini.yani düşünmeden konuşmak çözülemez bi yumak yapar sonunda.
  • karsindakini kirmak icin kullanabilecegin en guzel ve kestirme yol
  • kişinin başını daha sonradan çok ağrıtabilecek eylem. düşünülmeden söylenmiş bir cümle çok sevdiğiniz birini kaybetmenize neden olabilir ve laf ağızdan bir kez çıktı mı geri almak da mümkün olmayabilir.
  • dusunmeden konusmak denilen hadise, bazi durumlarda sizi yerin dibine gecirirken, cevrenizdekileri ise gulmekten yerlerde yuvarlandirabilir

soyle ki;
    ingiltere’den yeni gelmis bir arkadasiniz icin evde bir parti duzenlenmektedir. bu arkadasiniz, herkese yaninda kalan pennyleri dagitir*
    ilerleyen saatlerde olay yerinde bulunan iki arkadasiniz yerde tepismeye* baslar. içlerinden birisinin* elindeki penny birden havaya firlar* attigi iki parende sonrasi yere duser. iste bu esnada bendeniz* hernedense bagirarak ayaga firlayip asrin cumlesini kurarim: "erkinin penny'si firladii"

bir anlik sessizlik sonrasinda, az once duyduklarini kavrayan parti ahalisi gozyaslari icinde hoykurerek yerlerde kivranirken, zavalli ben ise iceriye dogru kosarak kacmayi tercih etmisimdir.
  • nisan almadan ates etmek fiilini kelimelerle icra etme sanatidir.
  • kanımca, beynin geçmişte yaşanıp tecrübe edilen olay ve sözcüklerin, karşıdaki bireyin söylemlerine karşın refleks olarak verdiği tepki. ancak düşünmenin de, beynin geçmişteki tecrübelerle meydana gelen soyut bi kavram olduğunu düşünürsek, düşünüp veya düşünmeden konuşmanın pek bir farkı yok gibi.

(bkz: ne dedim lan ben şimdi)
  • yer: bir cenaze evi..*

- rahmetli hiç acı çekmeden öldü, ühü ühü.. yatağına yatırıyordum, bir de baktım kollarımda ölmüş..
    + şık olmuş...
    - ??!??!!