şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kimi insanın en bi rahatlatıcı aktivitesidir bu. zarda bırakan ve zorla kancalayan kararlar aşamasında, bazıları için tam bi gerektir, amacsizca yurumek gibi de durabilir dışardan. yağmurlu veya ıssızlığın kendini derinden hissettirdiği sokaklarda rüzgarlı hawalarda tadı doruğa çıkar.

  benim için de en değişilmez anaforlardan biridir; kaptırırım kendimi, konuşmaya başlarım, şiir tadında kelimeler hafiften çıkmaya başlar, sonra daha da yükselir sesim, asırlara meydan okurum, anlamları dize getiririm, orgazm olar eve dönerim...
 • yuruyunce cok iyi gelecegine inanilsa da beklenenin aksine $arki sozleri hatirlanmaya cali$ilir ve sabit du$uncelerin di$ina cikilamaz.. yine de temiz hava dinlendiricidir.. hafif yuruyu$ yorgunlugu iyi gelir.. ayrica geceyi yildizlarla payla$tiginizi gormek icin iyi bir aktivitedir..
 • ise yaramayan bir aktivitedir, keza genetik yapimizdan dolayi dusunsel faaliyetlerimizi en iyi kacarken ve zicarken gerceklestirebiliriz.
 • 'içinden çıkılamaz' görünen durumları içinden çıkılabilir hale getirmese de, bir 'karar' a varmanızı sağlayabilir bir aktivitedir.
  ha karar almak ile karar uygulamak arasındaki farklar? kocaman.
 • işe yaramaz pek. daha çok düşünmemek için yürünür. sorunları olan insanlar yürür... sorunlarını düşünürler, sonra yürüdükçe akışına bırakırlar her şeyi, artık rahatsız etmez sorunlar. eve dönüldüğünde yorgunluktan olsa gerek düşünmek için bir parça olsun güç kalmaz insanda. yağmurlu ve rüzgarlı havalarda, ıssız sokaklarda yürüyerek üstesinden gelinemeyecek* sorun yoktur zaten bu dünyada...
 • gunes dogmadan yarim saat once yapilmasi gereken yuruyustur. hangi mevsimde olursa olsun sabahin o saatlerinde kalp gozumu acilir ne olursa hersey bir baska gorunur, yeni uyanmaya baslamis yesilliklerin sahiplerinden gelen civiltilar, kipirtilar bir baskadir heleki ayakkabilari cikarip yuruyunce, ayaklarda cimlerin uzerindeki nemin hazzi bir bambaskadir. bu atmosferde dusunceye gerek bile kalmaz taki gunes dogup ise gitmek uzere yolllara koyulmus arabalarin insani cileden cikaran motor homurtularini, klakson seslerini duyana kadar.
 • herhangi bir araca binebilecekken, en iyisi yürüyeyim, böylece biraz kendimle vakit gecirmis olurum, kendimi dinlemeyeyi cok olmustu, bas basa pek kalamadik uzun zamandir diyen bünyelerin tercihi.