şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sürekli aynı şeyi düşünmekten beynin uyuşması. buna ek olarak yanında bir de bonus getirir *
 • bende olanlarla anlatırsak...

  tarihim de yazmaz ki
  dolmayan günlerim
  her bakışındaki yalanlar
  tadım da kaçar
  tek gözümde olanlar
  kör gözümde olacaklar
  sebebi ise yoğun anlarım
  adım öteyi göremem
  baktığım şeyi düşünmem
  düşündüğüm şeyleri
  onları da düşünmekten göremem...
 • insana sunulan yeteneklerden olan düşünmeyi bazen avantajına bazen ise delirmesine neden olacak şekilde olanları, gelişmelerini, getirdikleri, götürdüklerini, neden niçin nasıllarını durmaksızın kendi kendine sorup sonuçların olmamasından kendini çıkmazlara sokup en sonunda kendini bulduğu haldir.
 • düşünülmesi gereken konu sayısının bir değil bin tane olması durumunda meydana gelen uyuşukluk halidir ve sonucunda bedenen yorgunluk olmadığı halde kolunu kaldırmak bile kişiye güç gelebilir.

  bir süre sonra düşünmeye üşenmek formunda başgösterecektir; ancak konuların herbirinin ilgi beklediği bilindiğinden mecburen *oturulup düşünülecektir. çözüm basittir ancak insanoğlunun doğasında yoktur:
  düşünülmesi gereken konular aynı anda düşünülmemeli, sıraya konulmalıdır. fakat bilindiği gibi düşünce beyne hücum kabiliyetine sahiptir ve söz dinlemez. hadi şimdi üçünüz gidin, ben şu konuyu düşünüp bitirince gelin sizi de düşünecem denmez *

  sonuç değişmez: kişi aynı anda pek çok problemi düşündüğü için hiçbirini çözemez; bazen de çözecek birşey yoktur, sadece düşünüp üzülecektir ve haliyle aynı anda birkaç konuda üzülecektir.
 • atmak için ritim ve dans ikilisinin yardımına ihtiyaç duyguğum olay.
  iyi oluyor ritimleri yaşatmak; bedeni yorarken zihni rahatlatıyor.
 • tedavisi ışık ve sesten izole bir ortamda düz duvara bakarak uyuyakalmak olan kötü durum..

  ya da başka bir alternatif olarak; (bkz: defragmantasyonu izlemek)