şükela:  tümü | bugün
 • soz konusu mustafa toplaogluvari ozdeyisi asagidaki diyalog icerisinde yer almistir.

  "isci: baskanim su kurt sorununu cozun!

  tayyip: ben şimdi siirt'ten evliyim. ben biliyorum o meseleleri. ben siirt'ten evliyim, evlenebilmişim, demek oluyor. var diye inanmayacaksın, sorun yok diye inanacaksın. sorun var diye inanırsan sorun olur. sorun yok dersen sorun ortadan kalkar. biz diyoruz ki, bizim için böyle bir sorun yok. böyle bir sorunu var kabul etmiyorum. yok böyle bir sorun diyorum. bak, ben siirt'ten evliyim, huzurluyum diyorum, bitti. böyle yaklaş olaya. böyle yaklaştığın sürece problem kalmaz. ama biz kardeşiz diyeceksiniz. ben seni allah için seviyorum."

  basbakan kurt sorununu cozecek sihirli formulu bulmus : siirt'ten evlenince, bir de kurt sorununu dusunmeyince kurt sorunu ortadan kalkiyor tayyip erdogan'in mantiginca. dusunmezsen sorun yoktur. kafaniza takmayin, recep tayyip erdogan'i dusunmeyin yeter, dusunmezseniz tayyip diye bir sorun da yoktur. siirt'ten evlenmeyi de unutmayin tabii.
 • dusunmezsen enflasyon yoktur, hatta dusunmezsen issizlikte yoktur. dis borc acigi, demokratik haklar bunlari dusunmeye gerek bile yoktur. dusunmezsen aslinda hic bir sorun yoktur. gordugunuz gibi aslinda butun sorunlar dusunmekten kaynaklanmaktadir, aslinda ortada sorun morun hic bir sey yoktur. butun bunlar beynimizin bize oynadigi oyunlardir o yuzden siz siz olun hic dusunmeyin, baksaniza her sey gulluk gulistanlik.

  basbakanin bu retorigiyle, akp'nin nasil bir nesil ve turkiye hedefledigi de acikca belirlenmis oluyor boylece.
 • akp hükümetinin iktidara geldiği günden beri kürt sorunu hakkında yap(a)madıklarını ozetleyen bir cumledir..99 yılında çatışmaların durması sonrasında pozitif hicbir adım atmayan ve kendilerince devrimsel adımlar zannettikleri, "kürtlere takım kültürel haklarının tanınması"nı da avrupa birliği başlıgı altında saga sola gülücük dagıtma amaçlı yapmış olan bir hukumetten de farklı bir tavır beklemek doğru olmazdı elbet..

  su anda teker teker kapanmakta olan kürtçe kursların açılması, zorunlu göç yüzünden yerlerinden ettirmiş olan insanlara hiçbir magduriyeti karsılamayan yasaların çıkartılmasından baska kürt sorunu konusunda siyasa üretememiş buna mukabil sorunu en kolay havale edilebilecek mercilere havale etmiş bir hukumete selamlar olsun..türkiye de su ana kadar iktidar olmaya çalışan hemen her hükümetinin bir samimiyet sınavı verdiği bir sorunu bu noktada, hala kaşarlanmış devlet jargonu ile tanımlarsanız yıllardır hukumette tutunma aracı olarak kullandıgınız ab kriterlerine yaklaşımızınızın da ne kadar samimi oldugu ortaya çıkar..

  tekrardan hortlamış olan terör faaliyetlerine şaşkın şaşkın bakarak, hala ve hala olayalara güvenlik sorunu çerçevesinden bakan, hiçbir kriz yönetimi politikası olmayan bir hukumet; kolaycılık kavramının bile cılkını çıkararak, iktidara ortak olmak için agzını açıp beklemekte olanlara yenik dusmuşe kendi basiretsizliklerine yansındırlar..bu sorunu çözemeyen hemen hiçbir hukumetin iktidar olamadıgını, ve sonunun digerleri gibi birsey olamamak olacagı gün gibi ortadayken çıkıp hamaset yapmak, kendi kendini feshetmekle eşdegerdir.. ve son olarak:

  dusunmezsen akp hukumeti de yoktur..
 • - kapa bak gözlerini
  + kapadım
  - sence var mı bir sorun
  + var gibi
  - ne görüyorsun ki gözlerin kapalıyken?
  + 30 bin ölü
  - kimden, bizden mi
  + biz, siz! kimki onlar
  - başka
  + kan, gözyaşı, yanık ana yürekleri
  - yok yok sen aç gözlerini, böyle olmayacak
  + tamam açtım
  - en iyisi sen hiç düşünme
  + eee
  - bak şimdi söyle kürt-mürt sorunu var mı
  + yok aga yok. sen sıkma canını bi bok yok
 • her neo-con gibi tayyip erdoğan da hep birden adaptative anticipation dan kurtulup rational anticipationla harekete geçmezsek türk politikasındaki inertia sebebiyle problemlerin çözümsüz kalacağını düşünüyor, burda bir sorun yok. ama bu durumu öyle bir anlatmaya çalışıyor ki daha kazma bir biçimde dile getirilemez. bu ilk de değil, süleyman demirelden beri fikirlerini ilk defa bu kadar garip bir biçimde dile getiren bir başbakan görüyorum.