şükela:  tümü | bugün
  • dokuzuncu nesil yazar.
  • ekşi sözlüğün uludağ sözlükten yeni transferi. sözlüğün kazancı.
  • kendisi bursalıdır.
  • bugün twitter'da tt'ler arasında gördüğüm "#100 facts about me" başlığından esinlenerek kendi hakımda geniş bir yazı yazmaya karar verdim. tabi bu entry'i yazmam da sürekli yanlış anlaşılmamın da payı var. insanların beni nasıl tanımladığına göre değil kendi tanımlamalarıma göre beni tanıyın istedim.

önce nickimle başlayalım, hiç bir manası yok. vakti zamanında biz henüz bebekken nutella kavanozuna dusmus cilek adımı telaffuz edemeyip bana dütya bebek diyormuş, dana kadar olduk hala dütya der, yıllıkta bile dütya yazdı e öylede kaldım şimdi sıkılan dütya diyor, mesela fleurquin nickimi görünce hemen kim olduğumu anladı **. türkçe karakter kullanamadığımızdan dutya yazdım ben.

ailenin en küçük çocuku olduğumdan fena halde şımarık bi insanımdır. ama allah sizi inandırsın beni herkes böyle seviyor. :) fena halde atatürkçüyümdür o yüzden sızlanan gençliğe tahammülüm çok az. sağ-sol kavramının tükendiğine inanıyorum benim gerçeklerim atatürk'ün 6 ilkesi. akp'ye kıl oluyorum ama iyi işlerine de burun kıvırmıyorum herkes gibi. yukarıda yazılanlara inanmayın çatır çatır torrent kullanırım hatta insanlara nasıl kullanılır öğretirim kullanmayı bilmiyorsun atıyorsun diyenlere de "peki tamam" demekle yetinirim genelde. herkes istediğini düşünmekte serbest canım.

futbol hastasıyım, koyu beşiktaş(k)lıyım fm oynamayı çok seviyorum. ofsaytın ne olduğunu biliyorum bu bilgiye güvenebilirsiniz. * en sevdiğim oyuncumuz nouma idi bence onun gibi sevilen başka bir oyuncumuz daha olmayacak evet buna quaresma'da dahil. bir de ilhan mansız tabi, olacaksan öyle futbolcu olacaksın. kalpten bağlanacaksın takımına, istiyorsan göğsünde taşıyacaksın ilhan gibi. son zamanlarda cenk gönen'e de sempatim artıyor, eskiden volkan demirel'i kıskanırdım (fenere dair tek kıskançlığım). şimdi o geçti, cenk gibi genç bir yetenek varken poposuyla top tutan adamı kim ne yapsın.

aaa daimi bir panik atak hastasıyım, ne ileri ne geri sürekli var ama. zaman zaman kendisini çok eğlenceli, zaman zamansa çok sinir bozucu buluyorum. mesela sınav zamanları sürekli kusmama neden olduğu için sinirleniyorum ama geçtikten sonra gülüyorum.

çevre mühendisiyim ama çevreci değilim organik atıkları yeşilliklere atmaya bayılırım bir şekilde toprağa yararları olduğunu düşünüyorum. ama sokağa kağıt, plastik gibi şeyler atan olursa çok sinirleniyorum hemen arkalarından koşup "al onu yerden çabuk" diye tehdit ediyorum, benden çok büyüklerse de "ne yaptığınızın farkında mısınız lütfen alınız çöpünüzü" diyorum valla diyorum ve daha tersleyen de olmadı. çevreci değilim çünkü siz çevreyi kirletmezseniz ben para kazanamam. *

8 yaşımdan 23 yaşıma kadar halk dansları (o folklör değil canım halk dansları/oyunları!) ile uğraştım. çok güzel madalyalarım, katılım plaketlerim falan var bazen bakıp iç geçiriyorum. halk danslarına "folklör" diyenlere ifrit oluyorum. fena halde ağızlarına patlatasım geliyor. folklör: kıyafetler, yöresel kültürler, yemekler hepsini içine alan kavram. halk oyunları/dansları: sadece kostüm ve dansları içeren kavram. sonra bir gün ekip olarak kaza yaptık (bkz: #21135318) sonra biraz soğudum, "mühendis olucam ben ya ne dansı" dediğim günde bıraktım. çok zaman istiyor kereta.

bursa'ya aşığım, bırakırsanız sabahtan akşama kadar bursa hakkında konuşabilirim. buradan başka bir yerde yaşadığımı hayal edemiyorum. bursa'ya laf söyleyenleride anlayamıyorum, kasaba falan diyorlar bazen "he evet canım öyleyiz ve ekonomik olarak o kasaba bir çok büyük şehire fark atıyor" diyorum. bence bir düşünün bi kasabanın ekonomik büyüklüğünün altında ezilmek hoş olmasa gerek.

eee şimdi neden yazdın diyenler olabilir. çünkü burası bir sözlük ve ben bu başlık altında en doğru tanımın bulunmasını istedim. *

baştan gelen not: kendi başlığı altına yazan yazar

editto: imlaymış
  • hem çaylak, hem aylak.
  • akp'li değilim diyerek başlayan, sonradan vıcık vıcık reisçilik yapan ılımlı aktroll. gerçi bu aktrolleri yönetenler artık işi öğreniyor galiba. direk saldırtmıyorlar yazıları önceden biraz da okunsun istiyorlat, dutya gibi arkadaşları kullanarak.