şükela:  tümü | bugün
  • 1 nisan '91 doğumlu kolombiyalı futbolcu.

calilidir, şehrinin takımı america de cali'de futbola başlamış, ilk profesyonel sözleşmesini aynı takımla imzalamasının ardından estudiantes la plata'ya transfer olmuştur. geçtiğimiz sezon (2012-13) arjantin ligi'nde oynadığı 31 maçta 13 gol atınca piyasası da artmış haliyle.

1.89 metre boyundaki zapata hızlı ve güçlü olması ile tanınıyor, daha doğrusu epey önceki yıllarda futbol mundial'de öyle söylemişlerdi kendisi hakkında. videolardan görüldüğü kadarıyla da falcao ağabeyi gibi oyun stili.

bu yaz dönemi kesin olarak avrupa'ya geliyor fakat hangi takıma gideceği meçhul. benfica ve dortmund'un istediği söyleniyor, bunun yanı sıra aston villa ve evian thonon gaillard'ın da girişimleri var.
    fakat pedro camilo franco'nun transferiyle birlikte beşiktaş'ın da devreye girdiği, bunun yanı sıra serie a'nın yeni ekibi us sassuolo calcio'nun da transfer girişimlerine başladığı konuşuluyor 1 haftadır.

bakalım hangi takıma gidecek baby falcao.

not: kendisi de pedro camilo franco gibi u20'den sonra milli takıma çağrılmamış.
  • marsilya'ya şöyle nefis bir gol atmış.
  • ne resmi twitter adresini ne de resmi facebook adresini bulabildiğim adam. bu akşamki golünden ötürü bir şeyler yazmak istedim beceremedim.
  • 2015-2016 sezonundan 2016-2017 sezonu sonuna kadar udinese'de kiralik oynamaktadir.

pes 2017'de kraldir. link
  • beşiktaş alacak diyorlar. teofili gutierrez bundan daha iyidir.
  • ismi fenerbahçe ile anılmaktadır.

link

menejerler tarafınfan önerilmiş. ben bu menejerlerin kulüplere isim önermesine acayip takığım. koskoca kulübün scout ekibi ne iş yaparda menejerler kalkıp isim önerir ?
  • tam biz kazma

türkiyede belli seviyede iş yapar ama aykut kocamanlı fenerde 10 golü zor görür