şükela:  tümü | bugün
  • istanbul için (bkz: 05352691628)
    ankara için (bkz: 3251420)
  • (bkz: nuri alço)
  • gayet iyi niyetli hatta saf bir sekilde cidden gayri resmi tedavi yapıldığını düşündüğüm mekanlarin telefon numaralarıdır.
  • arkadaşımın kıbrıs'ta gördüğüne yemin ettiği numara*
  • başarılı bir pr çalışmasıdır.
  • bazı semtlerde yerini koltuk tasarım'a bırakmaktadır.
  • şehir efsanesi değildir ancak kendince bir gizemi vardır.

hakikaten vardı bir ara böyle numaralar. yıllar önce eskişehir yolu üzerinde ankara'nın girişine yakın sağlı sollu görebilirdiniz bu numaraları.

ne amaçla yazılır, arayan var mıdır bilmiyorum, bir türlü çözememiştim gizemini. ama her gördüğümde gülesim gelirdi. bu ülkeye has absürd şeylerden biriydi, o kadar ki halen biz bile bilmiyoruz ne menem birşey olduğunu. o zamanların trollerinin işiydi bir ihtimal.

bir de galiba nuri alço numarası da vardı sanki:)
  • yıllar yılı okuldan dönerken maslak bp'nin oralarda gördüğüm yazıydı. bunları hep kırık çıkıkçılar gibi, acayip yöntemlerle bel fıtığını iyileştiren insanlar olarak düşündüm. ahh ahh geleneksel mesleklerimiz bir bir yok oluyor..
  • hala küçük ilçelerde görülebilen numaralardır, efsane falan da değildir. tedavi yöntemleri başarıyla sonuç verir mi bilemiyorum ama doktorların kendi mesleklerine "onlara giderseniz sakat kalırsınız" diyerek, bok atmak suretiyle sahip çıktıklarını biliyorum.