şükela:  tümü | bugün soru sor
 • snri olur kendisi. 30mg ve 60mg'lıkları mevcut.

  içinde duloksetin mevcut.

  eşdeğeri için; (bkz: cymbalta)
 • ssri cinsi antidepresanlara oranla bariz üstünlüğü olan selective noradrenaline reuptake inhibitoru.
  ama bunun da, muadili cymbalta gibi, hastalığın kendisinden daha beter yan etkileri var.
 • geçen gün biten ve bir aydır falan kullandığım ilaç.
  gittim yazdırmaya işyerimin yakınındaki hastanenin aciline. pratisyen hekim denilen doktor ya da aile hekimi mi ne haltsa tamam yazarım giriş yap gel dedi. giriş yaptım hemen sıra bana geldi hop girdim. ilacın kutusunu sordu. e yok ki yanımda. yok olduğunu öğrenince bi sürü hikaye intihar mintehar bilmem ne derken eczaneden kullandığım ilaç listesini aldım geldim. sonunda yazdırdım ilacı ama yine alamadım.
  neymiş o doktor yazınca olmuyomuş psikiyatr ya da nöroloji olcakmış.
  lan madem nie diktiniz o adamı oraya ve madem yetkisi yok nie bilgilendirmediniz lan adamı.
  amk hem ilaca hem de muayene(!)ye para verdim. zıçıyoru ya ben para yuro olarak saçıyorum böyle.
  belediyenin d devletin de seçimin de....
  saygılar efem.
 • bazı hastaların gece yatmadan önce içtiği ilaçtır. nasıl uyutuyorsa sabah kalktığımda yorgan yastık ve ben ve yatak örtüsü ve battaniyem dört bi yandayız. ve ben hiç bişey hatırlamıyorum. denişik.
 • erkek arkadaşıma geçirdiği trafik kazası sonrası girdiği mutsuzluk evresi için verilen ilaç. kullananlar yan etkileri ve sonuçları için yeşillendirirlerse çok sevinirim.
 • baslara iyiydi de artik kronik mutsuzum.
 • yaklasik alti aydir kulladigim, degistirdigim uc ilactan sonra daha basarili etkileri olan ilac. basarili etki dedigim asiri mutlu, ozguven sahibi falan yapmiyor. yani bende oyle etkileri olmadi. sabahlari aliyorum yan etki falan olmuyor ama bu tarz ilaclarda yan etkiler bireysel biraz. doktorun dedigine gore turkiye piyasasinda cok efektif ilaclar yokmus bu yine iclerinde en iyisi diyerek tavsiye etti. ayrintilari bilemiyorum.
 • her içtiğiniz gün içerisinde sizi bir kereye mahsus olmak üzere ishal yapabilir. ilk kullanmaya başladığınız günlerde uykusuz ve iştahsız bırakabilir . olumlu yönleri ise ;daha önceleri üşengeçlikten yapmak istemediğiniz şeyleri yapmanızı sağlayabilir. mesela ; normalde pis bir bardağı mutfağa götürmeye üşenirken bu mucize ilaç bırakın kirli bardağı mutfağa götürmeyi, evdeki tüm temiz ve kirli bardakları yıkamanızı sağlayabilir. yani kısacası sizin yeniden doğmanızı sağlayabilir. üzerinizdeki o tüm çekingenliği kaldırıp özgüveninizi arttırabilir , daha çok sosyalleştirebilir. yalnız düzenli içmek lazım. ikinci içmediğiniz gün içerisinde hayatınız kabusa dönebilir. hergün düzenli içmeli, öyle kafanıza göre, doktorunuza danışmadan içmeyi bırakmamalısınız. son olarak şunu söylemek isterim ; bu tarz ilaçlardan öyle hemen netice beklemek çok yanlıştır. düzenli için ve sonucunu görün.
 • 1 ay önce kadar sosyal bozukluk, sinirlilik,uyuşukluk,depresyon bilimum şey ile gittiğim doktor 30 mg yazıp uyku halinden kurtarıcak, konuşmaya zorlayacak,birşeyelr yapmanı sağlıyacak dedi, final sinirini ve depresyonun birleşimiyle oluşan diş sıkma ve baş ağrılı uykularımın çözümü bile olamadı ve 60 mg a geçtik bakalım, size olması gereken uyuşukluğa uykuluk haline sosal eksikliğe daha iyi gelmesi umarım çözüm olur
 • şiddetli migren ağrılarım nedeni ile gittiğim nöroloji doktorunun, bir yıl önce anksiyete ilacı kullandığımı görüp, cart diye yazdığı ilaçtır. daha komiği yazarken ağrı kesici yazmadım deyip anksiyete ilacı yazdığını da söylemedi. ilaçları bırakana kadar 1 senem eziyetle geçti zaten, hangi akla hizmet beni yeniden ilaca başlatıyorsun? 2 dk şikayetimi bile dinlemeyip, sadece mr sonucu ve eski kullandığım ilaçlara göre sözde doktorculuk yapıyor bu adamlar. sonra da hekimim diye geçiniyor bunlar.