şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • anksiyete teşhisiyle doktorumun paxil vermesi ve sonra yetersiz bulmasıyla, paxilin üstüne 60 mglığını yazdığı ilaç. artı birde anafranil 75 liği kullanınca nevrim döndü. üç ilaç kullandığım için hangisinin yan etkisi olduğunu anlamadım ama acilde biten maceramdan sonra başka bir doktorun anafranili kesmesi paxili önce 10 sonra 5 mgye, duxeti de 30 mgye indirmesiyle yeniden doğmuş gibiyim. ilacın saymakla bitmez faydasını görüyorum, henüz birinci aydayım ve umarım böyle gider.

(bkz: cymbalta)
  • unutturuyor.

bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama dün yaşadığın kötü şeyi sabah kalkınca unutuyorsun. kötü tarafı, iyi şeyleri de unutuyorsun. sanırım çalışma prensibi bu şekilde.
  • bunu bana psikiyatrist verdi. rexapinle beraber. baya baya yazdi bunu bana. oncesinde kendi kendime prozac kullaniyordum ben. asiri da mutluydum. dedim kendi kafama gore is yapmiym, gidiym bi doktora danisayim. danismaz olaydim. lan depresyona girmisim meger ilaclardan, hayat enerjim bitti, uyuyup duruyodum anlamsiz. ilaclar uyuttugundan degil, baya mutsuzluktan, hicbir sey yapmak icin hevesim olmamasindan. bu sabah artik dedim ben prozagima donuyorum yeter. dans ediyorum simdi evde. valla kusura bakma doktor, ben boyle daha iyiyim.
  • omurga bölgesindeki kas ağrılarım sebebiyle nöroloji doktorumun 50mg lyrica ile birlikte verdiği ilaç. 15 gün kullanacakmışım. şu an 4. gündeyim, bu mu yoksa lyrica mı etkiliyor bilemiyorum ama uyku basması, ve titreme gibi yan etkiler var üzerimde. bir de inflamax önerdi doktor, onu da içiyorum. ağrılarım 4 gündür iyiye gidiyor.
  • migren olmayan ama migrene benzeyen başağrılarım yüzünden nörologun bana yazdığı ilaç.ilk gün baş dönmesi çarpıntı ve uykusuzluk yaptı.bir kutuyu bitirince etkilerini yazacağım.

edit: bir kutu demişim ama 4 kutu bitti.yazayım. kullanacaklara faydası olur belki.
    her gün bir adet akşam tok karnına 30 mg şeklinde kullanıyorum.doktorum 6 ay süreceğini söyledi.
    ilk haftadan sonra yan etkisi kalmadı.başağrılarım %90 bitti.sadece çözüm olmadığı nokta regli bitiş dönemlerindeki ağrılar.
    ilacın etkisi zamanla artıyor bu arada.mesela her hafta başım ağrıyordu.önce ayda 3 e düştü.sonra 1e..eğer çok travmatik bir olay yaşamazsanız ve erkekseniz o ayı ağrısız atlatabilirsiniz.(bir seferinde kuzenimin cenazesi yüzünden ilacı kullanmama rağmen başağrısı çektim yine)

ilacımdan memnunum.etkisini gördüm.umarım kullanan herkes aynı faydayı yaşar.

edit:6 aylık kullanım sürem doldu ve ilacı bıraktım.doktora kontrole gittiğimde artık başka ilaç kullanmayacağımızı,baş ağrısı şikayetim okursa tekrar gelmemi söyledi.
    bıraktığım ilk hafta kafam kazan gibiydi.hele ilk 3 gün.sonra yavaş yavaş kafam sakinleşmeye başladı.baş ağrıları şimdilik yok.(15 gün oldu bırakalı) ara ara burayı güncellerim.bakalım tedavi etkisi ilacı bıraktıktan sonra da devam edecek mi?
    duxetin sadece regli döneminde oluşan ağrılarım için etki göstermediğini yazmıştım.bunun için doktor magnezyum ilacı magnormyazdı.umarım bu da işe yarar ve baş ağrılarından sürekli kurtulmuş olurum.

edit: ilacı bırakalı 5 ay oldu.baş ağrılarım yok. bu ilacı bulanın piyasaya sürenin kutulayıp satanın bana yazan doktorun tuttuğu altın olsun.

2 yıl sonra edit: artık başağrılarım yok.tamamen bitti.regli sırasında da ağrımıyor. çok mtluyum.
  • bugün kullanmaya başladım. anksiyete bozukluğu teşhisi ile psikiyatr yazdı. deli gibi sinir harplerim, sabırsızlığım, kimseye tahammülümün kalmayışı, ağlama krizlerim, sürekli endişe duymam gibi şikayetlerden dolayı verildi. bilgi sahibi olan, aynı amaçla kullanmış olan varsa bilgi verirse pek de güzel olur.

7. ay editi: oh be! mutluyum, huzurluyum, daha az kavgacıyım. bugüne kadar keşke “yok abi ya, ilaçsız düzeleceğim ben” diye kendimi zorlamasaymışım. iş bu edit kimseyi ilaca özendirmek için yazılmamıştır. doktor tavsiyesi ile kullanmanız ön görülmüşse korkmayın. ilk bir hafta çenemde kasılma ve üşümem olmuştu; onun dışında bir yan etkisini görmedim.
    doktorumun beyanına göre aşırıya kaçmamak koşuluyla alkol almak sorun değil ilacı kullanırken. farklı zamanlarda üç kadeh rakı, iki 50’lik bira, iki shot likör içtim bir şey olmadı.

3. yıl editi: 3 yıl ne laaağn. bana 2 yıl önerdi dr, gitmedim kontrole şimdi ben nasıl bırakacağım, ya bırakınca eski dertlerim vuku bulursa korkusu sardı. yine anksiyeteli oldum durduk yere.
    dozaj azaltarak bıraktırır diye düşünüyorum bakalım... iki hafta sonra kontrol. unutmazsam editleyeceğim.

sadece ara vermeyin; içmeyi unuttuğum gün içine hulk kaçmış gibi oluyorum. doktor 2 yıl tedavi önerdi 30 mg. ile başladık 60’a çıktım.

4. yıl editi: kontrole gitmedim. hala kullanıyorum. haftaya gideceğim ama. hayat standardım yükseldi evet ama bir gece bakın bir gece dahi içmeyi unutup uyursam gece yazın 40 derece sıcağında bile üşüme ve titreme nöbeti ile uyanıyorum. bunun dışında bir gece içmemişsem o gece inanılmaz fazla ve gerçekçi rüyalar görüyorum. ilacı alırken neredeyse hiç rüya görmüyorum. doktor sana iki sene önerdiyse iki sene kullan sonra doktoruna danış arkadaşım. benim gibi öküz olma. bakalım haftaya psikiyatrımdan ne gibi azarlar yiyeceğim ve bırakırken neler yaşayacağım... hep birlikte göreceğiz dostlar.

kontrol editi:
    mesaj üzerine hatırladım. doktorum kendimi hala güvenli limanda hissetmediğimi düşündüğü için bıraktırmadı. iyi bir terapist eşliğinde doz azaltarak bırakacağız. bunun için de hayatının durağan olması tercihimiz dedi, yani onu beklersek hiçbir zaman dedim *
    neticede terapist arayışındayım.
  • 60 mg ile kullanmaya başladığım psikiyatrik bir ilaç. depresyon tedavisinde kullanılıyormuş. ilk izlenimlerim gayet olumlu. 2 haftadir kullanıyorum daha mutluyum.
  • islerimin yogunlugu ve stresi yuzunden vucudumda ortaya cikan tikleri onlemek icin bugun psikiyatri doktoru tarafindan yazilan ilac. hem 60mg degil 30mg verdi hem de bir tanesinin yarisini ic dedi. bu aksam ilk yarimimi icecegim, bir etkisi olur ise buraya da yazarim tekrardan. benzer durum icin kullanmis olan var ise yesillendirmelerinden memnuniyet duyarim :)
  • 2 ay önce tanıştık ve bu dünyada karşıma çıkan en güzel şey olabilir.*
  • uyku düzenimi mahveden, ilacı aldıktan 7-8 saat sonra çenede kasılma ve feci esneme isteği yapan ilaç. öğlen 12'de atıyorum ilacı, akşam 7-8 gibi çene eklemlerim tatlı tatlı sızlamaya, feci şekilde esnemeye ve gerinmeye başlıyorum. fakat uyuyamıyorum. 5 gündür uyuyamıyorum. uyusam bile 15-30 dakika sonra uyanıyorum. sonra tekrar dalıyorum, sonra tekrar uyanıyorum. bu sabah 4 saat aralıksız uyudum diye göbek atacaktım neredeyse. doktorumla konuştum bugün, iki üç haftaya kadar devam eder sonra düzene girer dedi. inşallah diyerek çıktım odasından. oldukça kuvvetli bir ilaç olduğunu daha önce kullandığım ilaçlardan daha fazla bünyemi sallamasıyla anladım. tırsmıyor da değilim.
hesabın var mı? giriş yap