şükela:  tümü | bugün
 • süper rahatlatıcı bir eylem.
  yeni türedi bunlar, sen herhangi bir olay için yada kişi için duyarlılık gösteriyorsun, zaten kişiliğin bu olduğu için senin için gayet sıradan. karşındaki yavşak ağzını eğerek 'yea bırakın şimdi duyar kas.' derken inşaat küreğiyle ağzının ortasına vuruyorsun.
 • son günlerde fazlasıyla yapmak istediğim eylem.

  nasıl bu kadar itici, rahatsız edici bir laf bu kadar kullanılır hale geldi anlamıyorum.

  güzel kardeşlerim, kimse sizin düşündüğünüz şeyi düşünmek zorunda değil. kişinin o konuda duyarlı olması yada duyarlı görünmek istemesi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? kendi samimiyetsizliğinizi neden başkalarına yükleme çabanız var? kişinin samimi olup olmadığını nereden biliyorsun, kahin misin nesin?

  senin duyarlı olmadığın bir konu başkasının canını çok acıtıyor olabilir. belki kanserden annesini kaybetmiştir ve kanser hastası olan birisi için duygulanmış, üzülmüştür. fakat bizim çok bilmişler hemen ortama gelip duyar kasma boş yere diyerek o kişinin acısına bir yenisini eklemeye bayılıyorlar.

  belki ben de bu yazımda size göre duyar kasmışımdır. ama benim de size bir tavsiyem var: boş yere "beyin kasmayın", olmuyor!
 • insanlıktan nasibini almamış dangozların akıllanmasını sağlayabilecek güzel eylem.

  her boka duyar kasma diyorsunuz. duyar kasma diye bir şey yok kardeşim. sen kütüksün.
 • ne kadar gerizekalı varsa kullanır oldu bu lafı, o sınırlı zekalarıyla "duyar kasma" tabirinin çok dahiyane olduğunu sanıyorlar, hayata o gerizekalıların gözünden bakmak lazım.

  kendisiyle aynı görüşte olmayan birine "duyar kasma abi ya" dediği zaman çok manalı, göt edici bir şey yaptığını sanıyor. kendisine göre bitirici vuruştur bu laf. fakat bilmez ki aynı etkiyi bizde uyandıramadığını.

  kürekle vurmaya gerek yok adam zavallı.
 • mecburiyettir. yeter artık toplumda olan kötü olaylara tepki gösterince anında "duyar kasıcı" ilan ediliyoruz. bu kelime popüler gibi birşey oldu herhalde! kadınlara tecavüz edilir lanetleriz "duyar kasıyor" der sokak hayvanlarına eziyet edilir ve tepki gösteririz "duyar kasıyor" der. siz de insanlık namına birşey olsa bu kadar vurdumduymaz olmazdınız.