şükela:  tümü | bugün
  • twitter'dan gece 12 de vaka sayısı açıklamayla süreç yönetmenin efektif bir iletişim tarzı olduğu, online eğitimle verilebilecek öncelikle mesajimizin adnan menderes'in idamı oldugu bir ülkede ayiplanan durum. bunun yanında ülkemizde covid-19 salgınına karşı, salgının üçüncü ayında yapılan testlerin günde 5000 adedi bulmadığı bu durumdan hayiflanip ses çıkarmak beni utandırır oldu. salgının bu döneminde yapılan test sayısının yetersiz olmasından dolayı da olsa dünyada ilk on beşe girmiş durumdayız.

ne ekonomik olarak kendimi rahat hissedip önümü görebiliyorum diğer herkes gibi ne de geleceğe dair herhangi bir ön gorum var. çünkü ülkemde yeterli test yapılmıyor, çünkü şeffaf değiller, çünkü test yapılmadığı için şeffaf olamıyorlar. ancak abd'ye satılan 500000 (beş yüz bin) adet deney kitinin sorumlusunu sormak beni utandırır oldu. çünkü ayibi sorgulamak, yanlısı sorgulamak yanlış bir şeyler mi soyluyorum, yoksa haklılar mı diye düşündürür oldu. babalar duymasını oynar oldu herkes. igrenc bir donemden geciyoruz,

twitter'da yapilan açıklamalarla tatmin olabilecek kadar mı sindirildik? surec yönetmek ölü ve vaka sayısını aciklayip kenara çekilmek midir?

gaziantep'te yaşıyorum. nüfus "suriyelilerle' beraber üç milyonun üzerinde. dün görüştüğüm doktor bir arkadasim testlerin adana'ya gonderildigini yaklaşık bir haftada sonucun ciktigini iletti. bu mudur surec yönetmek?

eğitimde çocuklara yapılan yayını izleyen oldu mu? bir dersi geri zekaliya anlatır gibi anlatmanın çocuklar icin ne gibi bir çekiciliği olabilir? dünya gün geçtikçe daha hızlı bir yer oluyor, ancak senin ne eğitmenin ne de altyapin bu hızı yakalacak seviyede. senin eğitmenin üçüncü sınıf çocuğunu bu tohum, buna su veriyoruz bu çiçek oluyor diyor. çocuk o tohumun genetigini değiştirirsen başka bir bitki elde edebilir miyiz diye merak ediyor icinden. merak ettigiyle kalıyor tabi. eğiticisi oralarda değil ki daha. eğiticisi o soruyu doğru yapsaydı bugün hastanelerde kıçını yirtan doktorlardan birisi olmuştu ve senin, benim için savaşıyordu.