şükela:  tümü | bugün
 • bir sey veya hayatin kendisi hakkinda karsit ya da farkli duygularin kisinin beyninde zuhur etmesiyle olusan duygu corbasi. ne istedigini bilememek, belirsiz bir huzursuzluk yasamak.
 • özellikle kadınların pms dönemlerinde fazlaca yaşadığı şey.
  dün aynen yaşanmıştır.

  - cayı hangi bardakta içmek istersin?
  - hımmm... şurdaki beyaz kupa
  - peki
  - yok vazgeçtim cam kupa olsun
  - iyi tamam
  - ya aslında o da elimi kesiyo, şu kısa mavi renkli fincanda daha keyifli olabilir.
  - son kararın mı??
  - sanırım...
 • kişinin iç huzurunu tehdit eden olaylar sonucunda ortaya çıkar. geçmişte kalmış birinin aniden çıkagelmesi, herhangi bir konuda mantıkla kalbin zıtlaşması en sık rastlanan sebeplerdir. akıl danışılan kişilerin söyledikleri ile içinizdeki sesin dediği birbirine hiçbir zaman uymaz. çözüm bulunamaz hale gelinir. benliğinizin dibinde sürünür, derinliklerinde sürüklenir durursunuz. en ilginç olanı ise çıkış yolunun, düşündükçe daha da batarken değil de, bir gün düşünemez hale geldiğinizde her şeyin zihninizde netleşmiş, uygulanmayı bekliyor olarak karşınıza çıkmasıdır.
 • kocaman adam olmasına rağmen halen burçlara inanan hayalperestlerin yaşadığı durumdur.
 • farklı duyguların insanın içindeki savaşıdır. insanı bazen düşünceli veya bazen aşırı değişken biri yapar.
 • ikizler burcunun sadece yattığı zamanlarda yaşayamadığı durumdur. geri kalan her şey için...

  (bkz: ikizler burcu)
 • sinir bozukluğuna delalettir.

  (bkz: eski sevgili düğününde ağlayarak şakşuka oynamak)
 • son zamanlarda çok sık yaşamaya başladım bunu. tanım olarak insanın huzurunu kaçıran içsel sıkıntı diyebiliriz sanırım.

  mesela şu anda da yaşıyorum. nedensiz sinirliyim. yolculuk ediyorum. bu yolculuktan dolayı aileme sinirliyim ama sorun bu değil. bildiğin böyle gidip birilerine saldırasım var. ama bunu en yakınımdakine bile sergileyemiyorum. en sevdiğim bile beni anlamıyorken ben zaten neyin kafasını yaşıyorum? aslında bakılınca aciz gibi duruyorum uzaktan. yok ya aciz değilim. çabaladığım insanlar var. onlar beni aciz kılıyor. keşke en başından beri yalnız olsaydım. en en en başından beri. bu dünyada kimseyi sevmeyeceksin. doğrusu bu.

  kişilik olarak kin tutan biriyim insanlara karşı. evet tutuyorum. pek sizi de ilgilendirmez sanırım. bazı durumlarda kin tuttuklarım ile barışmak zorunda bırakılıyorum. bu da şu andaki duygu karmaşası yaşamamın bir sebebi. ya sıçarım hepsine diyip kafamın dikine gitmek istiyorum. ama bu da olmuyor. bu sefer sevdiklerim alınıyor. onları kırmak istemiyorum ama sevmediklerimle de barışmak istemiyorum. aman neyse ya. yolculuktayım demiştim ya belki uçak düşer de kurtulurum.
 • (bkz: ambivalans)