şükela:  tümü | bugün
 • makyaj videolarına göz gezdirirken denk geldiğim ve baştan sempatik gelmiş olan ama video ilerledikçe amatörlüğünden dolayı antipati duyduğum hatun kişisi.

  edit:aylar evvel sempatik falan demişim bildiğin ;bu kız bildiğiniz marka kezbanı başka da bi' bok değil .
 • ağzını şapırdatarak konuşan bir vlogger kişisi. makyaj ve güzellik videoları çekiyor. sebi bebi ya da görkem karman gibi vloggerlarla karşılaştırıldıgında makyaj bilgisinin ne kadar zayıf olduğu gözünüze giriyor. daha çok 'param var alıyorum bakııın' tarzında bir arkadaş. donuk ifadesi nedeniyle de oldukça antipatik.
 • makyaj, moda konulu paylaşımlar vaat edip hayatının her ayrıntısı paylaşmaya başlayan* vlogger, instagram popili kişisi. tesadüfen youtube kanalını bulmuş takip etmeye başlamıştım, ardından instagram hesabına denk geldim falan* baktım artık olay ne makyajla ilgili ne moda, hatun yalnızca egosunu tatmin etmek suretiyle hayatını paylaşıyor, üstelik saygısızlık kavramını yeniden yazmış. ilginç tabi bize düşen unfollow ama insan üzülüyor tabi at gibi kişnemese güzel de kız.

  1 yıl sonra gelen edit: şurada bir röportajına rastladım, adamlar "en samimi vlogger" demiş, değişti heralde eleştirileri dikkate alıyor falan deyip, işsiz de anıma denk geldi, başladım stalklamaya*.

  en samimi vlogger derken kinaye yapmışlar meğersem. çünkü her hareketinden samimiyetsizlik damlayan bir insana bunu demenin başka bir açıklaması olamaz.

  *videolarını hızlı hızlı taradım, izlenmişliğini artırdım ama eksisini de verdim hiç acımadım. bir kere sürekli bir reklam gördüm, bu ne yahu?

  *artık kaşlarını doldurmuyormuş, halbuki "her zamanki gibi" diye başlayan kaş doldurma rutini klişesine çok gülüyordum. bu söylerken suratındaki o kibir çok eğlenceliydi.

  *bi vlog paylaşmış cuma akşamı bilmem nesi diye, ay vallahi ruhum daraldı vlog böyle mi çekilir bir otur araştır!

  *youtube benim işim diyor, bakıyorum ne bir düzen var video paylaşımı ile ilgili, ne yenilikçi yaklaşımlar ne de klasik paylaşımlar. bu kızın yaptığı tek şey aynı makyajı defalarca uygulamak. arkadaşına makyaj yaptığı bir video var. arkadaşı ile kendi surat yapısı çok farklı, ama o kıza da aynı makyajı yaptı. resmen bir şey bildiği de yok.

  *arkadaşına yaptığı makyajdan bahsetmişken, bence işi bu olan bir insan diğer yüz tipleri, tenler, göz şekli şöyle olanlar vs gibi inceleme/öneri videosu da yapmalı. ama bilmiyor işte nasıl yapsın dimi?

  *bir de blog açmış, yazabildiğini de göstermek için. ben söyleyim sen yazamıyorsun, vazgeç bu sevdadan. ya da git bi eğitim al azıcık ilkokul 5 seviyesinde yazma.

  *bu kızla ilgili en komik* şeyi anlatmak istiyorum. izlemeyi bırakma sebeplerimden biri zenginim ben imajı çizmeye çalışmasıydı. sürekli iphone unu bir şekilde ekranda gösteriyordu.
  videolarını tararken bir baktım artık telefonu görünmüyor hiç, şaşırdım. sonra dikkat ettim iphone 6nın yeni çıktığı sıralara denk geliyor bu davranışı. sonra kendisi edinmiş bir iphone 6, her videoda gözümüze sokuyor. ah be canısı ah.

  *son olarak ben izlediğim dönemlerde gerçekten güzel, 20-25 yaşa arası bir hatundu, abi 1 senede nasıl yaşlanmış öyle ya? bildiğin bakımlı 40 yaşındaki hatunlara dönmüş o kadar yaşlı duruyor. 91 doğumluymuş şaka gibi, yazık.
 • fena halde sonradan görme bir blogger.

  zengin olduğu izlenimini verme çabası inanılmaz.
 • marka ürünlerini gözümüze sokmak için, fotograf karelerinin bir tarafına zorla iliştiriyor onları. ıticiliğin ötesinde. ustelik kendisini takip eden kitle 10-20 yaş arası genç kızlar...hepsi onu örnek almaya çabalıyor ve elbette herkesin buna gücü yetmiyor. bu da zavallıcıkları mutsuzluğa sürüklüyor. olay bu kadar basit degil tabi evet. bu, durumun özetinin özeti. is yapacaksan profesyonelce yapacaksın arkadaş. düşünerek.
 • avrupa yakasındaki selin'e yakın bir aksanı var, ancak kız bize iktsat tarihi değil moda ve makyaj anlatıyor. eh ilgi alanı yoğunlukla bunlardan oluşan kızların hemen hemen tümü de böyle konuşuyor zaten, bunda bir gariplik yok. sorun şu ki sanırım bu kızın vakti bol ve kaşına bile makyaj yapıyor, biraz daha gerçekçi videolar çekse bence başarılı.
 • (bkz: cadde kızı)
 • (bkz: gizli reklam)
 • (bkz: itsmeduygu)
 • (bkz: herkese yeniden merhaba) klişesini devam ettiren bi abla daha. bıktım bu vloggerların aynı açılış cümlesi ve el sallama hareketinden biraz özgün olun özgün.

  ayrıca erkek arkadaşım bana makyaj yaparken saçmalığını bizim türk vloglar çekmeseymiş iyiymiş dedim izlerken ne saçmalık, gözüm kapalı makyaj videosu kadar saçma kardeşim anlamlandıramıyorum bu videoları bize ne aq.

  şişman ve sürekli saçıyla oynayan bir erkek arkadaşı var onu da stil sahibiymiş gibi göstermeye çalışıyor ama ııııh mayada yoksa olmuyor o işler malesef.

  bir de o kaşlar...!!!