şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: yaptıklarından dolayı özür dilemek yerine durumu örtbas etmeye çalışıyorlar. instagran hesabına yorum yapan herkesi engelliyor. ekran görüntüsü

bir arkadaşımın başına gelen olayı aynen aktarıyorum.

"16 ekim günü markanın sitesi olan doistanbul.co'dan bir takı satın aldım ve siparişi beklemeye koyuldum. mantıken en geç 1 haftada kargonun gelmesi gerekiyor uzak bir yerde oturmuyorum sonuçta istanbul içi.bu kargo o hafta içinde gelmedi ve ben de öbür hafta(24 ekimde) il değiştirecektim bu yüzden bunu bildiren bir mail attım,kargo adresimi değiştirmek istiyorum diye,dönen olmadı.26 ekimde aniden kargodan arandım ve evde olup olmadığım soruldu,hayır dedim orada değilimsiz geri şubeye bırakın ben dönünce alırım. şubede bekleme süresi dolmuş dendi bana, ben de tamam şirkete geri yollayın o zaman ben iadesini isterim dedim.bu noktada sinirlenmeye başlamıştım çünkü ne kargo şirketi sitelerinde yazıyor ne de takip numarası.hala sipariş takibine girdiğin zaman siparişiniz hazırlanıyor seklinde görünüyor hatta 2 gün içerisinde cevap gelmediği için tekrar mail attım yine cevap gelmedi. farklı mail adreslerine mail attım ve sonuç yine aynıydı. 2 kasım olmuştu iademi çoktan yapmış olmama rağmen para iadesi yapılmamıştı veya hiçbir geri dönüş olmamıştı bana. şahısa ulaşmanın farklı yollarını deneyip doistanbul adlı hesaptaki bir fotoğrafın altına durumumu açıklayan bir yorum bıraktım ve 5 dakika geçmeden 'merhabalar.iade talebiniz alınmıştır. iadeniz sitemizde belirtilen sürede gerçekleşecektir.sevgiler' yazan bir yoruma etiketlendim ve olan orada oldu. bu yorumu bıraktıktan sonra doistanbul hesabı beni engelledi.sadece beklemeye koyuldum iadenin yapılması için ama üstünden bir hafta geçmesine rağmen hiçbir değişiklik olmadı. bu sefer arkadaşımın instagram hesabından doistanbul'daki fotoğraflara yorum bıraktım 10 tane kadar.bu yorum bir süre kaldı orada,başka insanlar da bana destek verdi sağ olsunlar. ve tabi ki bir süre sonra şikayetlerini dile getiren yorumların hepsi silindi ve ben o hesaptan da engellendim. bu benim son noktamdı sanırsam.kendi hesabımdan şahsın kendi hesabı olan duyguozaslanofficial hesabındaki son fotoğrafına yorum bıraktım.yine sonuç değişmedi.

küstahlıktan şımarıklıktan özensizlikten başka hiçbir sıfatı su an yakıştıramadığım şahıs defalarca talepte bulunup onca olaya rağmen hala saygı çerçevesinde yorumlar atan bana 'art niyetlisiniz,markamızı karalamaya çalışıyorsunuz, ben mağdurum' politikası uyguluyor.defalarca mail de attım,talepte de bulundum,evet yetiştiremedik demek zor olmamalı 'engellemek yerine'.ben de sizin kalitenizden emin olduğuma göre artık alışveriş yapmamayı,yaptırmamayı sağlayabilirim." yorumunu bıraktım diğer bir hesaptan ve tahmin edersiniz ki oradan da engellendim. fakat beni oradan engelleyip yorumumu silen şahıs,kendi yorumunu silmiyor ki sanki insanlar onu karalamaya çalışıyor gibi görünsün. e bu da strateji tabi.

ne amatörlükleri umurumda, ne de başka bahaneleri. herkesi 10 yaşındaki fanlarından sanması daha vahim, kandırması kolay insanlar. hakkımızı savunduğumuzda da 'ay karalıyorlar bizi,art niyetli pisler'oluyor. kendisine bırakılan şikayet yorumlarını anında silip,insanları engellemekle uğraşacak bir ekip var da(duygu) iadeleri yapacak ekip neden bu kadar yavaş anlayamadım. dün onca olaydan sonra 'iadeniz gerçekleşecek' temalı mail aldım ama yine de peşini bırakmayacağım. insanlar bu şahıstan ne kadar az alışveriş yaparsa, o kadar az mağdur olurlar. "

resim 1
    resim 2
    resim 3
    resim 4
    resim 5
    resim 6
    resim 7
    resim 8

(bkz: doistanbul)
    (bkz: duygu özaslan)
  • (bkz: ekşi sözlük hakem heyeti)

erdal bakkal mode on: arkadaş burası sözlük, sözlük!

bunun için hakem heyetleri var, tüketici mahkemeleri var. dandirik instagram butiklerinden aldığınız dndirik hizmetlerle ilgili gelip rezalet başlığı açmak yerine gidip hakkınızı arayın.

herkes klavye başında halletme derdinde işini.
  • reklam kokan hareketler bunlar
  • aliexpress'ten (veya h&m'den) 1dolara alinabilecek takilari fahis fiyatlara satan doistanbul'dan alanlara mustehak olan rezalet. zaten minimum masraf maksimum kazanc icin sevgilisi taylanla beraber her isi kendisi goruyor kadin. ekip filan yok yani ortada. bu kadar rezaletlerin olmasi gayet normal yani.
  • şaşırtmamıştır.
  • istanbul'da oturup takıyı internetten hem de instagram butiklerinden alanlara müstehaktır. erkek halimle bunları satan on farklı dükkan gösterebilirim.
  • isterse evinin yanındaki mağazada 1 liraya satılan takıyı bu siteden 1000 liraya almış olsun, kimseye müstahak falan değildir.

bir alanda popüler olduktan sonra her şeye el atmaya çalışanlar tayfasından birine ait bir site olduğu için şaşırtmamıştır.
  • kimse kusura bakmasın ama müstehaktır. kurumsal mağazara bile güven olmazken gidip profesyonellikten uzak tavırlarıyla ün salmış ''firma''lara parasını kaptırırsanız sonuçlarına katlanırsınız.

gg editi: lütfen beğen tuşuna basmayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın. ayrıca duygu ablaaa litfeen oda turuu :(