• 2005 yılında lösemi hastası kızına test yaptırabilmek için ağlaya ağlaya telefonla konuşup, ondan bundan para isteyenine denk gelmişliğim vardır.

e tabi insan o an sorgulamıyor, anında empati kuruyor haliyle. cebimden çıkarıp 300 ytl (o zamanlar ytl idi) vermiştim. üstüne üstlük taksimetreyi de ödemiştim üstü kalsın diyerek.

sonrasında çok düşünmüştüm bu mevzuyu "ulan acaba beni mi yedi?" diye ama en azından "tarafımızı belli etmiş olduk" diyerek avutmuştum kendimi.
  • ağlaya ağlaya 300 tl verdiğim taksicidir kendisi. tarih 2008!
    iyi paraydı evet, salaklığıma doymuyorum evet.

fakat yıllardır kullandığım duraktan bindiydim taksiye, meğerse boşluğu kollayıp durağa giriyomus pezevenk. sonradan aynı duraktan baska soföre sorunca 'sizin arkadasın kızı vardı, kemo alıyodu, n'oldu ona, iyi mi?' diye ortaya çıktı durum.

ama çok dua ettim valla ağlarken 'n'olur allaam 11 yaşında bir kız çocuğu bunları yaşıyor olmasın' diye... duam kabul olmuş diyeceğim ama binlerce çocuk bunları gerçekten yaşıyor ve bu iğrenç yaratıklar bu durumu kullanıyor.

para kaptırdım diye değil, o kadar ağladığım için sinirleniyorum.

allah belalarını versin varsa eğer!
  • çok eski bir numaradır. genelde taksim nişantaşı şişli taksicileri sanırım.

bana da bir kere karım kanser numarası çekmişti. hatta tipi de esmer göbekli tıknaz kel bir adamdı.
    telefonu çaldı konuştuğu kişiye bayağı bir ağladı. yok yüzüğünü satmış kemoterapi için, yok artık kendini vuracakmış.

sonra karısı aradı. tamam yavrum sen üzülme ben halledeceğim vs konuşmaları.
    işte ablacım böyle böyle durum ne yapıcam bilmiyorum konuşmaları.

o ara benim annem de kemoterapi alıyor. dedim eğer bir hayırsever bulursan bana da haber et. ama böyle biraz zor düşürürsün.

arkamdan küfür etti muhtemelen ahlaksız.
  • bugün başıma gelen hadise. koştur koştur bir toplantıya gidiyordum. hemen bir taksi çevirdim. o sırada taksici biraz muhabbet açtı. oradan buradan konuşurken lafı çocuğuna getirdi, "ağabey onbir yaşında çocuğum lösemi, avrupa'dan ilaç geliyor alamıyorum, devletin ödediği ilaç pek tesir etmiyor" dedi. o sırada telefonu çaldı karısıyla konuştu. çocuğunun ateşi yükselmiş ağlamaklı oldu vs. ben de her insan evladı gibi yardımcı olmak için bir miktar fazla ücret verdim. vatandaşın durumuna o kadar üzüldüm ki toplantıya dahi odaklanamadım. arkadaşlara durumu anlattım, aynı veya benzer olay bir kaç kişinin daha başına geldiğini öğrendim, sonra internetten de baktık, maalesef ki bazı taksiciler bu şekilde duygu sömürüsü yaparak kazanç sağlıyorlarmış.

bu konuda benim için para mesele değil, topluma olan güvenimin zedelenmesi içimi acıtıyor. ya bir gün gerçekten ihtiyacı olan birisine denk gelsem ve bu yaşadığım olaydan dolayı destek olmasam...
  • sonra “ouuwww uber şöyle kötü böyle illegal.”
  • herkes o.ç olmuş.
  • kenarda gördüğümde ürkerek açıp okurken dehşete düştüğüm başlık. 6 ay önce tamamen aynı metodik ( şahit olunan telefon konuşması, titreyerek durulan sigara molası .. vs ) farklı konuyla dahil olduğum hissine kapıldığım olaydır. konu ameliyat olması gereken 6 yaşındaki kızıydı.

umarım ben paranoyağımdır ve o küçük kız çocuğu artık sağlıklıdır demekten başka birşey gelmiyor elimden.
hesabın var mı? giriş yap