şükela:  tümü | bugün
  • birikim'de ve praksis'de ücüncü yol ve akp iktidarı hakkında yazılarını görüdüğüm ve çok beğendiğim sosyal bilimci. sosyal bilimci gibi genel bir ifade kullanıyorum çünkü (ne kadar utanmalıyım ki) bu yazılarının ötesinde ne yaptığını, nerede çalıştığını, hangi okuldan mezun olduğunu vs. bilmiyorum. (isim: duygu; soyisim: türk. google bile çok yardımcı olamıyor ayrıntılarını bulmama :) )

ama üçüncü yol'u, anthony giddens'ı türkiye bağlamında tartışması aradığım bir açılımdı, bana bugüne kadar çok faydası oldu, çalışmalarının devamını merakla bekliyoruz.
  • bir sosyal bilimci duygu türk de mülkiye'de vardır.
  • ankara siyasal bilgiler siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü araştırma görevlisi. "karahanoğulları" soyadına sahip aynı fakültedeki diğer kişiler ise onur karahanoğulları ve yiğit karahanoğulları.
  • levinas, schmitt ve badiou'da etik ve siyaset başlıklı doktora tez çalışması kitap olmuş akademisyen.

öteki, düşman, olay
  • tatlı bir insan. başarısı daim olsun.

http://www.metiskitap.com/catalog/author/5701
  • şu aralar öteki, düşman, olay üst başlıklı ve metis çıkışlı kitabını okuduğum; "ben" zamiriyle "tartışacağım, ortaya koyacağım" diye konuştuğu sırada durup dururken müteakip ifadede pasifleşen cümlelere geçtiği ve "dile getirilecektir, ele alınacaktır"lı bir dil kullandığı için kitabı kimi yerlerde buram buram yüksek lisans tezi acemiliği kokan yazar kişisi. halbuki biraz daha edebiyat çalışırsa, uslup edinse, ince işçilik yapıp daha sağlam kitaplar yazmaya namzet. daha derinlikli metinlerini bekleyeceğiz.
  • kanimca siyasalin en acemi hocalarindan biridir.
  • çok genç olmasına rağmen ayhan hoca'dan sonra belagati en kuvvetli hocadır zannımca. ciddi, anlayışlı ve kibardır. sabahtan akşama konuşsa sıkılmadan dinlersiniz. tüm o çetrefilli meseleleri hakkıyla anlatmaya çalışır. insana "keşke benim hocam olsa" dedirtir. şöyle güzel bir kitabı vardır, keşke daha çok yazsa çizse...