• "duyguları bastırmak"tan farklıdır..

bu durumda iki tane "sen" varsındır.. biri bir sürü şey hissedip onlardan bir dünya örmüşken kendine, diğeri o dünyanın hiç varolmadığını dışardakilere ispat telaşındadır..
  • yaşanan bir duygusal sokun ardından tüm hislerin uyuşması
  • çok yapmak isteyip de yapamadığım şey. oto hipnoz falan diyorlardı bir ara.
  • ömrünü, zamanını boşa geçirmektir.
  • duygularla hareket etmemek,mantigi duygularin onune gecirmek durumuna benzese de bundan daha farkli olan bir tur duygusuzlasma halidir.duygulari kapatmak durumunda insan hicbiseye hickimseye karsi ne bir sevgi ne bir nefret kisacasi hicbisey hissetmez.ancak duygusal acidan zor donemlerde basvurulmasi,dozunun iyi ayarlanmasi gereken bir ilactir cunku yuksek dozda ve surekli kullanım halinde duygularin gecici veya kalici bir sureyle ölmesi sorunuyla karsi karsiya birakabilir insani.
  • (bkz: star trek)'teki data karakteri bu olayi cok guzel anlatir biz insanlara .
  • cok akillica bir eylemdir. benimki dogustan kapali mesela, acmadim hic sulalem raad cocuklar. mazosistlik yapmaya gerek yok cocuklar rasyonalist olunuz sonra cok mutsuzum diye boguruyonuz itiraf basliklarinda.
  • bu zamana kadar her duyguyu yaşadım iyi kötü guzel cirkin ne varsa ama olan bana oldu.kapat duyguları dalgana bak ne de olsa öyle yapan herkes bi yerde yolunu tutturup gitmedi mi ?
    bakıyorum da demek ki öbür türlüsünü hak edememisim.
    duyguları " off " haline getirip önüne geldigi gibi yaşamak.
    bugün ilk günü olsun mu?
    olsun vallaa.
  • çoğu zaman hiç hissetmemek isteyen kişileri biliyorum. onlar için günün bütün bölümünde acı ve ızdıraptan başka bir şey yoktur. normal gözükmek için günlük hayatlarında taktığı maskeye mahkumdurlar. bir gün acıda gittiğinde makineden farkı kalmazlar. ne kadar şairane. kan pompasından başka bir şey olmayan bir kalp ve zihinin her katmanı yakıp yitip kalmış bir zihin. doktorların hissizleşmesi gibi.

hatırlatma : (bkz: herşeyin çözümü vardır.)
hesabın var mı? giriş yap