şükela:  tümü | bugün
  • kova burcuna mensuptur.

herkes zırıl zırıl ağlar, bu taş kesilir.

herkes anıra anıra güler, bu sadece tebessüm eder.

bi sıkıntısı vardır, anlatamaz, içinde patlatır.

mutludur, söyleyemez.

hüzünlüdür, söyleyemez.

"ulan amma taş kalplisin." sözü hayatında en çok duyduğu sözdür, bi saatten sonra siklememeyi, "he canım, haklısın." demeyi öğrenir.

"bütün bunların hepsi güçlü görünmek için, azıcık sal kendini, aciz olarak algılanmaktan korkma bu kadar." sözünü de sık sık duyar, "ya ya sen daha iyi biliyosun." diye cevap verir.

zordur hayatı. her yeni tanıdığı insana kendini anlatmak istemez artık. bi süre sonra "bana bu kadar kişi yeter." der, hayatına yeni hiç kimseyi sokmaz.

ha unutmadan.. kafası rahattır aslında.
  • genelde kizlarin kendilerini kandirmak icin yarattiklari hayali insan modeli..
    ornek: ' o da beni seviyo ama duygularini belli etmiyo"
  • duygularını belli etse de tam aksi davranan insana yeğdir.
  • yabancılar buna ice man der, türkler ise buz adam.
  • birileri "su an sunu hissediyorum su anki duygum a-ha bu" diye beyinlerine kazik cakmadigi surece onlarin duygularini anlamayan hissetmeyen insanlar tarafindan var oldugu iddia edilen insandir genelde (dur nefes alayim).

hungur hungur aglayip yerlerde yuvarlanmadan da uzgun olabiliyor, "senin amina korum orospu cocugu" diye haykirip bicakla saldirmadan da sinirlenebiliyor ve agucu mucu deyip sirnasmadan da sevebiliyor insan. "duygularini belli etmeyen insan"mis yarraam sen kalin kafalisin.
  • sizin için kötü duyguları varsa ve belli etmiyorsa en azından kibardır. senden iğreniyorum deyip dursa daha mı iyi?
  • (bkz: kimi raikkonen) *
  • (bkz: poker face)
  • genelde aşırı duygusal insanlardır. ama bu duygusallığın başlarına iş açacağını bildikleri için belli etmemeye çalışırlar.