şükela:  tümü | bugün
  • aldatmaların en fenasıdır.
  • kendini oyalamayı bıraktığın an, çok feci indirir bulutların üzerinden aşağıya.
  • yanlıstır.
    eski esimle on sene beraber durduk.
    yukarıda allah var fiziksel olarak asla aldatmadım, aldatmam da..
    ama ben bu sure zarfında ekside gecmis buyuk asklarıma ara sıra mektuplar yazıp durdum.
    neden boyle bir sey yaptıgımı inanın ben de bilmiyorum.
    bazen "rahatsız oluyorsan eksiyi kapayabilirim" dedim eski esime, "rahatsız olmuyorum. yazmak sana iyi geliyor. o hayal alemine ihtiyacın var." dedi bana her seferinde.
    sanırım eski esim onu zaten cok sevdigimi ve burada gecmis buyuk asklarıma ara sıra yazdıgım mektupların sadece nostalji ya da hayal oldugunu, o kadar da onemli olmadıgını dusunuyordu. sanatcı kisinin farklı ilhamları ve edebiyat diye yaklasıyordu o.
    yaptıgım seyin ne kadar yanlıs oldugunu bosandıktan bir sene sonra fark ediyorum.

sen duygusal olarak bine bolundugunde aslında hem karsındakine yaptıgın saygısızlıgı gectim, hem de onu on birim tam fokus seklinde mutlu etmek varken bes birim yarım yamalak mutlu ediyorsun.

gelecegimde boyle olmamak istiyorum.
    hayatıma biri mi girdi, onunla yasam sıfırdan baslasın ve yazdıgım seylerin tek oznesi o olsun istiyorum...
    gecmisi tamamen gecmiste bırakmak istiyorum.
    ay hadi insallah.
    -gulucuk-
  • tecavüze uğramışlık hissi yaratır.
  • giden kişi hayal kırıklığına uğratmaz zaten. giden duygularla ilgili bir sorun bu. kişinin varlığında yarattığı, yok olsa da beslemeye devam edeceği duygularda asıl sıkıntı. beslediğin duyguların artık hissedilmemesi, onlara ket vurulmasıyla ilgili her şey. hiç başlamamış olmasını bile dileyemeyeceğin kadar sahici olduğu için bütün sorun. ama iyi ki varlar. çünkü hepsi benim. onlar senin duyguların var olduğu için var, karşı taraf kim olursa olsun...gerçekten o kadar önemli değilsin! önemli olan benim yarattıklarım. benim büyüttüklerim. söz verilmiş olmasına da gerek yok bir şeylerin, hissettirilmesi bile yeterli. ne kadar sürerse sürsün. önemli olan iletişimin yoğun oluşu. birbirine yakın mesafeden dokunmakla; ruhunun ve zevk aldığın şeylerin benzeşmesiyle ilgili. her ne kadar karşısı için olmasa da kendi eşini bulduğunu düşünmek ve kaybetmekle ilgili. kendi benliğini kendine tanımladığını fark ettiğin, sen olduğunu rahatça açıkladığın anlar bunlar.
  • partnerinin zihnini ve dusunce bicimini dahi kontrol altina alma uzerine kurulu turk usulu iliski biciminde basa gelmesi kacinilmaz olgu.