• 413, ankara; altınpark, kızılay...
  • 169 balçova-halkapınar metro hattı.

2011'e kadar aktif olarak kullandığım ve izmir'in tüm laikliğini iliklerime kadar hissettiğim hattı. öğrendiğim kadarıyla kalkmış. gerçi geçen ay izmir'e gittim, izmir de bitmiş, keko dolmuş her yeri.

gençliğim yok edilmiş gibi hissediyorum sözlük.
  • 43r
    59r
    559c
  • tabii ki 525
    canımm izmir :(
  • (bkz: 129t)
    heyy gidi taksim..
  • 15f kadıköy beykoz hattıdır.

yamuk körüklüyü hatırlayanlar yeşillendirebilir.
  • kl08 sarısu-güzeloba aşığıyız
  • 15f beykoz-kadiköy
    beykoz, paşabahçe, çubuklu, kanlıca, kandilli, çengelköy ,kuleli, beylerbeyi, altunizade ve kadıköy. bu güzergahın güzelligi tartışılmazdır. boğazın anadolu yakası neredeyse boydan boya gezilmis olur. 1 bilet parasiyla mavi tur yapmis gibi olursunuz.

edit:buyurun güzergâh
  • (bkz: 7c)
    (bkz: adana)
  • (bkz: 202) izmir’de cumhuriyet meydanı- havalimanı (bkz: adnan menderes havaalanı) arasında sefer yapan eshot otobüsü. özel.

canım oğlumun 2012’de üniversite öğrencisi olarak istanbul’a gidişinden yaklaşık 2 yıl sonra ilk kez tanıştım. arada geçen zamanda ise taksi, nadiren de havaş’ı kullanıyordum. 2014 itibariyle, özellikle karşılamak üzere havaalanına giderken 202’ye binmeye başladım. şoförleri son derece kibar, saygılı ve özel seçilmiş; izmir’in vitrin görevini üstlenen kişiler. yol da maksimum 20 dakika tutuyor güzelyalı’dan. kuzuma ya kavuşma heyecanını yaşatan ya da uğurlamak üzere giderken hüznümü de beraber sırtlanan duygu yüklü yolculukların adresindeki bu eshot otobüsüne şehir içinde denk geldiğimde bile, yüzümde küçük bir tebessümle arkasından bakarım hep. tıpkı sevdiğim bir dosta rastlamış gibi hissederim kendimi...
hesabın var mı? giriş yap