şükela:  tümü | bugün
 • bir tur travmatedavi merkezi. sloganı "duygusal haliniz ne olursa olsun buradan cıktınızda tertemız olacak"ır.
 • sofort olan firma isimlerini türk diline saygi geregi duygusal olarak degistirdiklerini bir el ilani yoluyla duyurmus ya matrak ya catlak hali yikamacilar. sloganlari dunyanin en duygusal hali yikamacilari olan firma, el ilanlarinda belirttikleri üzre 26 agistos 1998 günü saat 05:30'da kurulmus. adamlar sanki amasya tamimi cikarip firmalarini kurmuslar gibi bir de saat vermisler el ilaninda. hatta isteyenler icin marka tescil numarasi da unutulmasi. ilanin en matrak yeri ise arka kismi. hali yikama minübüsünün önünde dünyanin en duygusal hali yikamacilarindan biri muhsin bey filmindeki ali nazik pozu vermis ve ilanin altina da bir siir yazmislar. ancan fotografin ve siirin üst kisminda söyle yaziyor:

  son dizeyi gümüs tepside müsteriligi severek yasayan
  müsterilerimize ve dünyadaki tüm müsterilere
  saygi sanatlariyla ithaf ediyoruz...

  siir ise su sekilde:

  liderlik uzmanlik ve tescilli markamizla
  ve sögut daliyla sembollestirdigimiz toplam kalite yönetimimizle
  ve erdemli ruhun izinde uçarken besteledigimiz
  nerede lekeler nerede kirler sevimli degilsiniz
  halilar seviyoruz sizi biz diye husuyla söyledigimiz sevgili marsimizla
  evrende egiliyoruz canlilarin ve cansizlarin önünde
  yasasin tüm dünyanin hali yikamacilari
  yasasin dünyanin en duygusal hali yikamacilari
  yasasin parlayan ask.

  bugune kadar internet üzerinde dolasan bu tür maillerin el emegi photoshop nuru muziplikler oldugunu sanan bendenizin bu ilani gördükten sonra nutku tutulmus, yurdum insaninin mizah kabiliyetinin kesfetmekle bitmeyecek kadar derin oldugunu idrak etmistir.
 • ad değişimi bilgisini de içeren son ilânı

  http://sinancan.sdf-eu.org/duygusal1.jpg
  http://sinancan.sdf-eu.org/duygusal2.jpg

  adresinde bulunabilecek güzel insanlardır..
 • dün akşam posta kutuma konmuş bi ilan sayesinde tanıştığım şirket. mutluyum. yalnız ilanda önceki ilanlara göre şöyle bi değişiklik var; "kuruluş: 26 ağustos 1998 saat 5:30" yerine, "diriliş: 26 ağustos 1998 saat 5:30" yazmakta.
 • değişken yazılara sahip bir arabası olan ve çalışanları bu arabanın önünde dans figürleri yapmayı seven firma. http://sinancan.sdf-eu.org/duygusal2.jpg fotoğrafında gördüğümüz arabanın üstünde tepeye çok yakın bir halde duygusal yazmaktadır. halbuki elimize geçen ve tıpkısının aynısı gibi görünen ilanda üstte kadınların izindeyiz yazmaktadır. evet kadınlar son derece duygusal halı yıkamacılarıdır. ama yoksa bu araba gerçekte yok mudur? araba üstü yazıları kes-yapıştır yöntemleriyle değişebilmekte midir? bu gizem yeni dinlerden birine mensub olmalarıyla açıklanabilir mi? yoksa, yoksa, duygusal halı yıkamacılığı bizatihi yeni bir din midir?
 • -dünyayı sevmek, insanları sevmek lazım değil mi abi? yoksa yaşanmaz hayat çok güzel gibilerinden laflar söyleyerek ve sürekli gülümseyerek halımı evden aldılar, 25 dakika gelemedim kendime.
 • ankara'ya tasinma istiyakine gark etmislerdir beni gece gece. on sene sonra ankara'ya tasindim... bi gidip gormek lazim.
 • en son ilanlarında iyiden iyiye coşarak yeni eklemeler yapmış gönül dostu halı yıkamacıları. artık daha da felsefi bir yaklaşımla konuya eğilmişler:

  "son dizeyi gümüş tepside müşteriliği severek yaşayan dünyadaki tüm müşterilere ve insanlarını severek sonsuza dek mutlulukla yaşayacağımız insanlığa hizmetin bir parçası olmak için hizmet ediyorum. o halde varım diyerek varolmak isteyen asyalı, avrupalı, amerikalı, afrikalı tüm hizmet gönüllü dostlarımıza saygı sanatlarıyla ithaf ediyoruz. "

  "üretiyorum ve verimliyim çünkü duygusalım."
  (bkz: yaran sloganlar)
 • sofort olan firma adını türk diline saygı gereği duygusal olarak değiştirmiş, gülsem mi ağlasam mı diye duraksamama sebep olmuş bir broşure sahip halı yıkama firmasıdır. hazırladıkları broşurle ilgi cekecekleri kesin ama müşteri çekerler mi bilemiyorum. açıkçası ben böyle adamları evime çağırmaya korkarım, hatta yolda araçlarını görsem kaçarım.

  firmanın broşurunun ön sayfası:

  firmaların insancıllaştırılması
  duygusal halı yıkama
  diriliş: 26 ağustos 1998 saat: 05.30

  dünyanın en duygusal halı yıkamacıları

  üretiyorum ve verimliyim çünkü duygusalım. gülmeyi öğreniyorum. kadınların izindeyiz. (üçüncü cümle ilk iki cümlenin oluşturduğu çemberin ortasına yazılmış)

  broşurun arka sayfasında fonda firma aracının onunde durmuş, bir kolunu yana açmış diğer kolunu ise gökyüzüne doğru uzatmış bir "duygusal halı yıkamacısı" bulunmaktadır. arka sayfa metni:

  son dizeyi gümüş tepside müşteriliği severek yaşayan dünyadaki tüm müşterilere ve insanlarını severek sonsuza dek mutlulukla yaşayacağımız insanlığa hizmetin bir parçası olmak için hizmet ediyorum. o halde varım diyerek varolmak isteyen asyalı, avrupalı, amerikalı, afrikalı tüm hizmet gönüllü dostlarımıza saygı sanatlarıyla ithaf ediyoruz.

  seni duyguluyorum (sayfa ortasında büyük fontla)

  liderlik uzmanlık ve tescilli markamızla
  ve söğüt dalıyla sembolleştirdiğimiz toplam kalite yönetimimizle
  ve erdemli ruhun izinde uçarken bestelediğimiz
  nerede lekekler nerede kirler sevimli değilsiniz
  halılar seviyoruz sizi biz diye huşuyla söylediğimiz sevgi marşımızla
  evrende eğiliyoruz canlıların ve cansızların önünde
  yaşasın tüm dünyanın halı yıkamacıları
  yaşasın dünyanın en duygusal halı yıkamacıları
  yaşasın parlayan aşk

  not: broşur kafada canlandırılırken hiçbiri birbirinin aynı olmayan yazı tipleri ve renk cümbüşüyle birlikte düşünülmelidir.