şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duygusal yeme bozukluğu en basit haliyle kişinin özellikle olumsuz duygularını düzenlemek amacıyla aç olmadığı halde gıda tüketimine yönelmesi halidir.
  duygusal yeme bozuklukları; özellikle çevremizden göremediğimiz ilgi ve sevgiyi, kendimize verebilmek ve iyi hissetmek için yemek yemenin zevkinden yararlanmak istememizden kaynaklanabilir. eğer faydasını görmenize rağmen diyet yapmaya devam edemiyorsanız, kilolu olmaktan hoşlanmamanıza rağmen yeme isteğinizi durduramıyorsanız, sebepleri duygusal olabilir..

  https://www.uplifers.com/…ri-nedenleri-ve-tedavisi/
  https://www.medikalakademi.com.tr/…asil-bas-edilir/

  (bkz: ukteydim doldum)
 • tam bir paradokstur. psikolojiniz iyi değildir aç olmamanıza rağmen yersiniz bu aşırı kiloya sebebiyet verir aşırı kilo çoğu insanda mutsuzluk yaratır ve tekrar yersiniz ve biraz daha kilo alırsınız... paradokstan kurtulmak için düşündüğüm 2 yöntem var birinci zor ikinci daha basit bi yöntem ama birinci kalıcı çözüm olabilir fakat ikinci olmaya bilir birinci kafada bitirmek ikinci antidepresan.
  edit: he bi de sadece kilo olsa iyi ülser, kanser, şeker gibi hastalıklara yakalanma ihtimaliniz yüksek. (şeker inceden baş gösterdi gibi)