şükela:  tümü | bugün
  • cenaze torenindeyken aglayan insanlarin yanina gidip bu insanlar neden agliyor, ne sacma gibi sozler soyleyen salak insan tipi..
  • (bkz: duyarsiz okuz)
  • (bkz: aleksitimi)
  • duygusuz insan yoktur, karşıdakinin veya çevredekilerin duygularını anlamayan insan vardır. kendisi de benzer şeyler hissedince anlayacaktır, panik olmayın.
  • uygunsuz insandir. guya insandir.
  • ne kadar duygusuz görünse de hayatı boyunca barın en köşesinde oturup hüzünlendiği anlar da olmuştur.
  • aslında sadece çok iyi duygusuz taklidi yapan, yaşadıklarının etkisiyle katılaşan ve başkalarına göre daha zor duygularını açığa çıkaran insandır.
  • (bkz: meursault)
  • sürekli kafamın içinde şşşş diyen bi ses duyarım; sakinleştirici,susturucu ses... babannemden bana kalan miras... öfkelenmemek, her koşulda sakinliğini korumak...

ölecek olsam korkuyu,acıyı umursamayacağımı düşünürüm hep... mirasın kalan kısmı daha garip... çok üzülmemek,ağlamamak, içten kahkahalar atamamak, çok konuşmak ama cümlelerin içine asla kendinden parçalar katmamak, dünyada kendinden başka ne varsa mesafeli kalmak... yıllardır böyle yaşıyorum... tamamen duygusuz değil ama duygularını en aza indirmiş biri olarak...

böyle biri olmanın yan etkileri de var tabiki... kontrolün hep sizde olmasını isterken aniden kaybettiğiniz anlar olur. ani şoklar (ani ölümler-aşk-kaza) hep tutarsızlaşmama sebep olur. normal biri gibi olabilmek için böyle zamanlarda daha önce gözlemlediğim gibi davranırım... ölümlerden sonra üzgün, kazalardan sonra şaşkın... tek sorun aşık olunca yada insanların aşk olarak tanımladığı duyguya kendimi çok yakın hissedince... öyle bir yakınlık ki uyurken gözleri anlık açıp kontrol edersin yanında mı diye... işte orda tüm savunma çöker... çırılçıplak... o yüzden duygusuz biri asla aşık olmamalı... nefret de etmemeli... nefret aşk hepsi zayıflık çünkü benim için.

tüm bunlara rağmen yinede duygusuzsuzsun sen denildiğinde çok da hoşuma gitmez hızlıca konu değişsin isterim.