• kesmeseker in kum albumunden bi cenk taner klasigi.boyle bir uslubun sinyallerini vermişti zaten izin vermedi yalnızlık ta.albumu ilk dinleyişinizde dikkat ceken sarkılardan.digerleri ise hayatınıza caktırmadan giriyo.
  • sözlerinin bilinç akisi ile yazildigini düsündügüm süper sarki.
  • kum albümünde belki de demirhan baylanla çalışıldığını en çok belli eden şarkı. insanın yüzünde bir gülümseme bırakıyor.

neredeyiz biz? sakin miyiz?
    karanın bittiği bir yerde, bir yerdeyiz.
    içmişiz biz, sudan başka
    benim de bir derdim vardı bu adamla.
    ne dersiniz? neredeydiniz?
    "aşk", duymuştum şehirdeydim.

zenginiz biz, çok çoook
    paranın bittiği bir yerdei bir yerdeyiz.
    teselliyiz kendimize.
    acayip rüzgar çıktı girerken tam denize.

karga sekmez yokuşunda,
    kuşlar gördük kış başında.
    e, grlmişti güneylerim, duymuştum şehirdeydim.

dolu yağdı yılbaşında.
    kulağımda "la bamba"
    "por ki sere" demiş miydim; duymuştum şehirdeydim.

haklıymışsın, hayat fani
    e, faniyse tıbben yani.
    hipokrat dans ederdi, tıp!.. duymuştum şehirdeydim.

kuşlar sekti kalp yolunda,
    bir şehir yok haritada.
    ismi varsa cismi yok; duymuştum şehirdeydim.
    ter derdimiz aşk demiştin.
  • nomadic beyle bir kis boyunca dilimize, kulagimiza dolanmis, kadıkoy yollari sarkisi.
  • kesmeşeker'in samimi delisi cenk taner'in bizle sohbet ettiği şarkı. sohbetle beraber, oturduğu yerde içinden geldiği gibi dans bile ettirebiliyor bu şarkı insanı.

resmen sohbet ediyoruz kendisiyle sağolsun.
    ''yanlış duymuşum, olabilir...''
  • yekpare kesmeşeker şarkısı. bitirir beni.

hipokrat dans sever
    nerdeyizdir
    içmişizdir
    por ti sere
    aşk?
    duymuşuzdur
    şehirdeyizdir
    zenginizdir
    rüzgar çıkar
    güneylerimiz gelir
    duymuşuzdur
    şehirdeyizdir
    yanlış mı duymuşuzdur
    yanlış
    yanlış duymuşuzdur!
  • tarantinesk olarak dahi adlandırılabilecek surf rock ritimleriyle bezeli, müthiş eğlenceli bir cenk taner şarkısı. şarkı boyunca cenk taner yarı-gülerek okur zaten şarkıyı ve sondaki monoloğuyla birlikte studyo fm'deki kahkahalar aleni bir şekilde ortaya çıkar. la bamba, porque sera gibi şarkılara yaptığı göndermelerle birlikte; tıpkı rüzgarlı deniz kıyısı gibi the beatles göndermeleri bu şarkıda da hissedilir. ` : tek derdimiz aşk demiştin`` : all you need is love ` ayrıca şarkının ismi bir noktadan sonra söylemekten en çok haz alınan repliklerden biri haline gelmeye başlar.. demiş miydim? a duymuştum, şehirdeydim?
  • cenk taner'in roll'un ocak sayısında* verdiği beyanata göre, bu şarkı disconnectus erectus mevzuu üzerine konuşurken çıkmış. kalbimizde auyrı yeri olmasının bi anlamı varmış demek ki...
  • bu güzel şarkının aynı ayarda klibi de var. birden çıktı karşıma çıktı ve mutlu etti beni. başrolde cenk taner ve istanbul.

duymuş muydunuz? şehirdesiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=8rbhrkr3g9o
  • klibinde cenk taner'in kadehine rakı koyduğu şarkı.
hesabın var mı? giriş yap