• şüphesiz çocuklardan alınan iltifatlardır
  • oğlum gün boyu iltifat mı alıyorsunuz ben anlamadım. bu kadar yaratıcı lafları söyleyen erkekler bu topraklarda mı yaşıyor?
  • ayıp yahu! şaka mısınız siz ya :) adam bir de teselli veriyor buraya yazacak bir şeyiniz yoksa üzülmeyin diye eheueheu ulan ya

yok senin gibisini görmedim beton gibisin, yok efendim ay ışığında mı yandın, yok efendim sen hariç diğer bütün erkekler kadınlar lanet olası birer yaratık bir tek sen, vay efendim ay efendim ah efendim oy efendim...

ulan amma şahane insanlarsınız .alttan alta nasıl da reklamını yapıyor adam ya. "çok piç adamsın' mış:)
    he kızlar seni tercih eder paşam tasalanma.
    ayıp yahu.erkekler en çok nasıl kadından hoşlanırsa o kadın olan ablalar, kadınlar hangi erkeğe kul köle olursa öyle olan abilerle dolu burası.
    hadi diyelim ki aldınız.şuraya aldıkları iltifatları ciddiye alıp bir de paylaşanları gördükçe, birbirlerinin fotoğraflarının altına "cnm maşallah ya hrksnz opyrm" " ay cnm fstk gibisin" " hll abime yakışır " diye yazanları daha masum buluyorum doğrusu.hiç değilse samimiyetsizlik şu dereceye varmamış diye.

hayır bir de teselli ediyor haspam.sizin değersizliğiniz değil diye.hı hı tamam.
    eheueh kıskançlık başa bela.
  • - seninle konuşmamalıyım. çünkü konuşunca dizlerimin bağı çözülüyor, o zaman da sana karşı koyamıyorum.

- bana bunları yaptırabilecek tek adamsın. içimde edepsiz bir kadın varmış da haberim yokmuş. bayıldım ben bu kadına.

- sesini duyar duymaz ıslanıyorum. sence bu normal mi?

- sen hep konuş ben hep dinleyeyim. başka gıda istemem.

- senden korkmuyorum ama senleyken yapacaklarımın sınırı olmadığını bildiğimden kendimden korkuyorum.

- ben hayatımda düşünmeden hiçbir şey yaşamadım. düşünmek ne kadar yoruyormuş beni. kendini birine bırakmak ne kadar güzelmiş.
  • 3,5 yaşındaki oğlumdan duyduğumdur.

- annecim, okuldayken pıt pıtlar "annemi özledim, annemi özledim" diyorlar.
    + hangi pıt pıtlar oğlum?
    - kalbimdeki pıtpıtlar.

36 yaşındayım, hayatımda böyle güzel bir şey duymadım.
  • bir iltifatın ne kadar değerli veya güzel olduğu biraz da kimin tarafından ve ne zaman edildiğine bağlı.

çok stresli hiç bitmeyecekmiş gibi bir iş gününde, ne yaparsanız yapın müşterilere yaranamadığınız bir an düşünün.

öyle bir gündü işte.

baba kız indirimli tarımsal kredilerden çekmek üzere başvurmuşlardı. işlerini hallettim. babasıyla aşağı parasını çekmeye gittiler. sonra kız geldi tekrar babası aşağıdayken. utana sıkıla:

-ya bişey diyeceğim ama yanlış anlamayın.

ne diyeceğini tahmin ettim.

+buyrun tabi.

-gözleriniz çok güzelmiş.

+teşekkür ederim. dedim gülerek. biraz da kızardım sanırım.

gözlerimle ilgili çocukken her gün tacize uğrardım bildiğiniz. yolda insanlar durdurur iki saat mıncırır "gözlere bak ayyy" falan derlerdi.

gözlerimle ilgili bu iltifatlar orta okulda %40 seviyelerine düştü.

lisede %10.

sonrasında %0.1.

28 yaşında bu iltifatı duymak bana o çocukluk yıllarımı hatırlattı. duygulandım. ama moralim düzeldi. o gün daha güzel geçti.

sanırım duyduğum en güzel iltifat buydu.
  • bizim 3,5 yaşındaki oğlanla annesi arasındaki diyalogda şahit oldum:

- seni dünyalar kadar seviyorum oğlum.
    + ben de şeni güneşten önce seviyoyum anne.

kıskanmakla gurur duymak arasında gittim geldim.
  • +tanrının laneti bugün bitmiş olsa gerek, hayatımdaki ilk güzel ve özel kadını görüyorum.
    -nerem güzel ayol.
    +pardon yüzünüzü görmediydim.
    -nasıl yani?
    +popon on numara hacı.
    bla bla bla
  • 'zaten guzel olunca sempatik olunmuyor' dedim kiz bozuldu.

(bkz: o ne ozguven o)
  • konuyla ilgili hoş bir karikatür mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap