• sadece brezilya'da on bir milyon kişi düz dünya teorisine inanıyor. sao paulo üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış bir jeofizikçi olan afonso de vasconcelos da bunların arasında.
  • düz dünyacı tayfa; lütfen bize söylermisiniz,diyelim haklısınız. dünya tepsi gibi düz.dünya düz olduğu halde, bu durumdan küre dünyayı savunanların ne gibi bir çıkarı olabilir. yada,bu size göre, gizlenmese, hayatımızda ne değişirdi? lütfen çok ciddiyim.
  • neden bize küre yalanını dayatıyorlar?

çok fazla kişinin (kaynak diyemiyorum çünkü ortada basılı yazılı belgeler yok) fikirlerini dinledim. ama bu bilginin nerede konuşulduğunu şu anda bulamadım. çok ta mühim değil zaten.

açıklama şuydu: dünya da söz sahibi olan ailelerin dini inanışlarına göre dünya küredir. ve aslında biz her ne kadar özgür olsakta bize sunulan doğrular çerçevesinde bu kişilerin dinlerinin öğretilerini yaşıyoruz.

her şeyin bu şekilde yaşanması için son derece yeterli bir kanıt bence.

uzaya füze gönderemeyeceğine göre, gönderdim diyene inanmak, onun verilerini, onun bilimini kabul etmek zorundasın.
  • öküzlerin burnun dibinde ay var. belli bir miktar dönüklüğüne de şahit olabilirsiniz. ama halen daha salağı oynamak için ya da bizi mutsuz etmek için varlar gerçekten
  • geçenlerde adamın biri anlatıyor arkadaş ortamında bu düz dünya teorisi, komplo teorileri falan...

ama amına koduğumunun pezevengi öyle bir adam ki; ne trigonometri öğrenebilmiş, ne fizik, ne de astronomi hakkında bilgisi var. en son yıldız kaymasını (meteor veya astreoitin dünya yörüngesine girip sürtünme ile yanmasını) gerçek yıldızların aşağı doğru kayması olarak yorumlayınca dedim; “senin sülaleni sikerim, otur, konuşma, konuşmak istiyorsan git tuvaletteki faraşla konuş”...

yapmayın çocuklar böyle şeyler. inanışlar, rothschild ailesi, isa kandırmacası, davut yıldızı falan bırakın bu işleri. tanrı’yı ve ölüm sonrası “sözde” yaşamı obsesyon haline getiren müslümanlardan daha hasta kimse yok dünya’da merak etmeyin. kendinizi de bütün dünya bize komplo kuruyor-kurmak istiyor diye egonuzu şişirmeye kendinizi yüceltmeye çalışmayın...

kim napsın siktiriboktan ülkenin veya dini grubun; üç kuruşluk siktiri boktan üyesini... anan soğan baban sarımsak.

kendine gel, yüzüne su çarp, uyan.
  • yuh teori bile olmuş sözlükte.

tanım:
    düz dünya safsatası olması gereken başlık
  • (bkz: eratosthenes)
  • 17. yüzyıl safsatasına bu devirde inanlar var yazık valla, hadi o devirde daha uzaya bile çıkılmamış eyvallah, yıl olmuş 2020 uzayda seyahat edecek kıvama gelmişiz yüzlerce fotoğraf çekilmiş hala teori diyorlar bu saçmalığa.
  • bu teoriye inananlar beni cok eglendiriyor. yillik toplanti vs leri oluyormus sanirim katilmayi cok isterdim neyin kafasini yasadiklarini anlamak icin. bir gun firsatim olursa mutlaka katilacagim. birakin inansinlar bilime farkli bakis acilari da lazim, degil mi ama?
  • valla düz müdür kare midir bilmem. umrumda da değil pek. yuvarlaktır muhtemelen. o kadar uzağım konuya yani aynen ama uzaya,mars'a gittiklerine filan baya nötr yaklaşıyorum ben ya. bize gösterilen müthiş bir prodüksiyon da olabilir. olamaz mı ya.
hesabın var mı? giriş yap