şükela:  tümü | bugün
 • zonguldak kütahya - bursa - izmir vb. güzergahlara hizmeti olan, araçların otobüs olmasına rağmen çalışma mantığının dolmuş olduğu; yolda görülen herkesin yanında durup nereye gideceği sorulan, aynı koltuğa 3-4 tane bilet kesilebilen güzide ülkemin güzide otobüs firması.
 • karadeniz ereğli-ankara arası seyahat eden yolcuların tercih etmek durumunda olduğu birbirinden 'güzel' iki otobüs firmasından biri.

  üstün erçelik'ten tek farkı düzce terminaline uğramasıdır, bunun dışında şehirlerarası dolmuşluk yapmasından tut muavinlerin 'güleryüz'üne, ve dahi seyahat esnasında yolculara izlettiği birbirinden kaliteli filmlere kadar üstün erçelik firması ile aynıdır. artı bir yön olarak aynı koltuğu birden fazla kişiye verme hususunda üstün erçelik kadar başarılı ve istikrarlı değildir. ereğli-ankara yolcuları genellikle bu iki otobüs firmasından birinden bıktığında sonraki seyahati diğeriyle gerçekleştirir, akabinde öbürkine de ilallah deyip bir sonraki seyahatte berikine dönüş yapar ve bu böyle devam eder. selefi düzce express'tir.

  ayrıca (bkz: üstün erçelik/#14700368)
 • çalışanlarındaki zaman kavramı sizden çok farklıdır. günü en az yarım saat ilerden takip edersiniz.

  (bkz: güney ekspresi)
 • bi dönem fiyatlarını %60-70 oranında düşürmüşlerdi rekabetten dolayı. 5 tl ye falan istanbula gelmek mümkündü. hizmette 5 tl likdi ama fiyat 20 tl iken de hizmet farklı olmadığından 5 tl iken en azından sindirebiliyodunuz verdiğim para kadar hizmet alıyorum diye.
 • gün içerisinde sabah 7 den akşam 9 a her saat başı düzce'den istanbul'a hareket etmeye amade bir man fortunası bulunan ve hangi gün hangi sefer olduğu önem taşımaksızın tüm seferlerini tam kapasite sefere çıkarabilen firma. şehiriçi servis ağı ve anlayışından istanbul için pek nasiplenmemiş olsalar da en azından esenler otobüsünü harem'e sokmak yerine tem yakınında bir aktarma durağından yolcu alışverişini yapmayı akıl edebilmişlerdir. muavinleriyle mümkün mertebe pek diyaloğa girmemek, kendi canı istediğinde getirdiği sudan içmek seyahat esnasındaki en uygun davranış kabul edilir.
 • eskişehir'e günde bir tane otobüsü vardır. otobüsler firmaya ait değildir. firma aracıdır burda. otobüsleri sahipleri kendileri kullanır genelde otobüsünü, muavini de evlerindeki genco oğullar yada bi tanıdıklarıdır. o yüzden muavinler falan istediğini yapar. uzun yolda kahve istersin üfler 20-25 dk. sonra da getirir, sen oraya sen buraya geç hade bakalım diye an öküzce söylemlerle seni yerinden de eder.

  ama artık değişmeye başladıklarını görüyorum. iyi yönde hoş değişmeler ama tabii ki bi' kamil koç rahatı da beklememek lazım. sonuçta bu firma yoldan çevireceğin 10 erkekten 8'inin mafyayım yada mafya tanıdığım var diyen ağır abilerin yaşadığı şehrin firması. muavinleri de bu insanlar, bi' de büyük ihtimalle o otobüsün sahibinin yakını. yani sana hizmet ettiğini değil lütfedip bi' yere götürdüklerini sanacaklar bazen. ama teyzeleri seviyorlar ben bunu anladım onlar bişey istediğinde yapıyorlar.
 • 3 saatlik düzce-ankara arasında, tüm otobüse baştan sona doğru belirli aralıklarla tam 6 kez su ikramı, 5 kez kolonya tutma, 1 kez de kek, çay, kahve vs. ikramı yaptıklarına şahit olduğum firma. kibar ve efendi bir insan olduğumdan toplamda tam 12 kez teşekkür etmiş oldum muavine. bir dahaki sefere, yapacakları her ikram için otobüsten inerken toplu bir "eyvallah" çekmeyi düşünüyorum.
 • artık televizyonları da vardır. yeni gördüm. film falan da koyuyolar. bi de çizi kraker ya da meyveli kek ikram ediyorlar. güzel yani.
 • web sayfası üzerinden online bilet satış ve rezervasyon işlemlerini yapmaya başlamış olan firma. bisikletimi taşırken hiç sorun çıkarmamışlardır. eskiye nazaran kalitesini arttırıyor.
 • israrla nefret ettigim ve kullanmadigim firma. metro turizm gelmeden once, hizmet'in h'sinden haberi olmayan, size musteri degil de hayvanmissiniz gibi muamele eden kisiler kol geziyordu otobuslerinde.

  birakmam ise suna dayanmaktadir, zaten her gidis gelisimde bir su veya kahve istegimde o kahve veya suyu kafana firlatmadigim icin sukret edasinda davranan muavinlere giciktim senelrdir. son olarak ise acele olarak son anda yetistigim otobuse ac binmistim ve servis sirasinda, bir kek daha alabilir miyim diye sordugumda, "hayir" diye honkuren ayidan sonra kullanmamaya karar verdim kendilerini ve asiri zorda kalmazsam kullanmiyorum. cunku aldiklari parayi zerre haketmiyorlar.bu sadece benim yasadigim olay kardesime de 2 kere ayni bileti satmislar cakallar ve bu olayi kac kisiden daha duydum.

  boyle kalitesiz ve insana deger vermeyen sacma sapan bir firma, kendi aralarinda konusurken de biz duzce'nin cocuguyuz niye gidip digerlerine biniyor insanlar diye soruyorsunuz ya o zaman guluyorum. once o araclarinizda barindirdiginiz bazi okuzleri gonderin sonra adam gibi musteriye insan gibi davranan insan alin sonra bakariz.