• ucubedir.

birincisi düzce'de 15 temmuz'da herhangi birşey olmadı. ankara, istanbul gibi büyükşehirlerde darbe engellendi. her yere 15 temmuz anıtı koymak, hatta ve hatta rabia anıtı koyarak sulandırmak şehitlerin hatırasına saygısızlıktır.

haydi diyelim ki o günle ilgili bir anıt yaptırmak istiyorsunuz. darbeye karşı ilk kurşunu sıkan astsubay başçavuş ömer halisdemir'in, gölbaşında şehit olan özel harekat polislerinin anıtlarını yaptırırsınız. atatürk heykellerini küçültüp, kendi kültüründen bu kadar kopup mısır'a, araplara özenerek rabia işareti koymazsınız.

edit:imla
  • bir düzceli olarak tepemi attıran olay. neden?

çünkü o heykel bu ülkenin yahut düzce halkının tamamını kapsayıcı bir özellikte değil. mesela atatürk heykelleri böyle. en azından %1-5'lik bir orospu çocuğu kitleyi saymazsak kapsayıcı.

ama rabia işareti akp'nin politik bir simgesi, altında akp'nin felsefesi yatıyor.

kafama bir şey takılıyor, wikipedia'a ya giremiyorum, vpn açmak durumunda kalıyorum, aklıma akp geliyor, sinirleniyorum.

tv'ye açsam yüzlerce farklı sebepten biri nedeniyle yine akp'ye sinirleniyorum.

internette gezsem iki sarıklı falan görüyorum, akp kurmaylarının fantastik beyanlarını görüyorum, yine sinirleniyorum.

internetle alakalı bir problem yaşıyorum, akp'ye sinirleniyorum.

başıma gelen bir hukuksuzluk oluyor, akp'ye sinirleniyorum.

falan, filan. uzar gider.

artık sağolsun başkanımız o heykeli oraya dikti ya, oradan geçerken de sinirleneceğim.
  • rte deyimiyle ucubedir. ulan şunu heykel niyetine meydana dikmek nasıl bir garabettir yahu! adam akıllı bir sanat eseri yapın temsil edin bari. sanat düşmanları!
hesabın var mı? giriş yap