şükela:  tümü | bugün
  • her cumartesi aynı kerhaneye gidip aynı fahişeyle birlikte olup aynı parayı ödemek, türkiye gibi enflasyon problemi olan ülkelerde sırf bu düzen bozulmasın diye ödemeler dolarla yapılmaktadır.
  • bir zaman sonra alışkanlığa dönüşen münasebet.
  • belli bir yaş grubunda* pek tavsiye edilmeyen evliliğimsi ilişki
  • sağlıktır.
  • özellikle mutlu bir birliktelik söz konusuysa otobüste giderken otobüse binen ya da biner binmez fark edilebilecek hatunlar hakkında "nasıl bir cinlik yapsam da muhabbet kursam?", "acaba aynı durakta iner miyiz?", "başka bir durakta inerse peşinden insem mi?" tarzı düşünceler ya da geçilen durakta fark edilenler hakkında "keşke o da bu otobüse binse" gibi umutlar yerine "vay be ne güzelmiş" demek ve yola devam etmektir.
    ya da otobüse (toplu taşımaya) yönelik spesifik örnekler yerine: "umut fakirin ekmeğidir"den yola çıkarak sağda solda görüp beğendiği insanların güzelliklerini takdir edip, bununla yetinmeyi bilmektir. zira düzenli birlikteliğin gereklerinden birbirini tanımanın ve aradaki uyumun herkesle sağlanamayacağının farkında olmaktır. (bkz: her kuşun eti yenmez)
  • bir (ya da birkac) adet duzen barindiran iliski turu.
  • bir ilişki çeşidi. hayatları sabah saat 8 akşam saat 5, cumartesi yarım gün, pazar tatil olarak geçirmeye alışık, alışmayı geçtim bu durumdan huzursuzluk duymayan, huzursuzluk duysalar bile bu huzursuzluğun çaresine bakmaktan aciz milyarların isteği.
    benim değil ama. hayatımın yeni bir başlangıcındayım. aslında sikmişim başlangıçları da bitişleri de. ben sadece yaşıyorum. öylesine yaşıyorum ama. bedenimi ve ruhumu sabah 8 akşam 5'lere hibe etmeden. para kazanmak için bile sabah 8 akşam 5'i göze almayan bir insan olarak düzenli ilişkiyi göze alır mıyım?

temkinli insanların tekinsiz hayatlar yaşadığı bir devirde, herkes sırtını yaslamanın derdinde. birisi iş için sırtını yaslayacak yer arıyor. bir diğeri ilişki için. peki ya ben? ben gibi düşünenler? arkam uçurum lan, tillahını sikeyim bu işin! önüm uçurum. çoğu gece kendimi mi öldürsem yoksa benim bu günlere gelmem de ön ayak olan herkesi mi diye düşünüp baş dönmesiyle uykuya dalıyorum. insanlarsa düzenli ilişki peşinde sevgilerini ve öfkelerini basit eşiklere hapsediyor. vay ar damarını sikeyim böyle işin. ciğerim yanıyor en adi orospu çocuğu olayım yalan söylüyorsam. canım acıyor. bu kadar kolay mı lan! bu kadar basit mi! hiç mi bilmezsiniz sevginin, saygının, şehvetin, şefkatin değerini* hiç mi sevmediniz, hiç mi sevişmediniz be asalaklar!

düzenli ilişki arıyormuş ruhunu her önüne gelene düzdüren gerizekalılar sürüsü. utanmasalar sigorta ve prim de isteyecekler. düzenli ilişki istiyorlarmış. göt yalamaya o kadar alışmışlar ki bu yüzden aşkı bile göt yalama eşiklerinde yaşamaya indirgiyorlar. bir gün illa ki kuracağım ordumu. belki takma isimle bir roman yazıp öyle kuracağım. belki de insanlık tarihinin en kanlı ve canlı ölüm yöntemlerini deneyip, bu siktiriboktan taraftan giderken yanımda milyarları götürerek. işte o gün anlayacaksınız beni. anlamakla kalmayıp yaşayacaksınız. kendisi öldükten bin yıl sonra düşünce sistemi ve inanç sistemi üstün görülen birileri gibi. o vakit ben bilemeyeceğim hiçbir şeyi. çünkü o vakit ben de cehennemde sabah 8 akşam 5, cumartesi yarım gün pazar ise tatil olarak geçireceğim. öldüğümde zebani olacağım. vay amına koyim. düzenli ilişkiymiş. ve bunu birileri istiyormuş.
  • olmasını dilediğim fakat aksinde direterek "-sana göre değilim ben abi" diyendir.