şükela:  tümü | bugün
  • düzenli spor yapmaya götü yetmeyenler tarafından türlü nedenlerle aşağılanır, çeşitli sebepler yüzünden sporu ne zaman bırakacağı üzerine tartışmalar yapılır.

tatlıyı keser, dalga geçerler ama karın kaslarını merak ederler. kendileri şekerparelerinden kendi siklerini bile görmeyi unutmuşlardır.

sabah spora gider, uyumak varken mal mısın derler ve kendilerini sıcacık poğaçaların bol kalorili güvenli kollarına atarlar.

akşam spora gider, şöyle bir dizi var onu izlemezsen olmaz derler.

haftasonu spora gider, mangala gel lan manyak mısın derler ve akşam soda üstüne soda içerken göbüşlerini kaşırlar tatlı tatlı.

sonra…

sonra kadınlar zaten göbek sever, kaslar eriyormuş, spor yapanlarda kalp krizi riski daha fazlaymış, sporu bırakınca yağ tulumu oluyormuşsun gibi zırvalara inanıp düzenli spor yapan erkek yavaşça hayatlarından çıkıp giderken özsaygı kavramından bihaber bir halde koca bir ömür tüketirler.

o ise bildiği yola devam eder, sıcak yatağından kalkıp kendisi için bugün de bir şeyler yapabildiğini görerek kendisini daha çok sever, kendisine daha çok saygı duyar. ve karşılığını daha çok sevilerek ve sayılarak alır.

amacı ne olursa olsun, düzenli spor bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliktir.
  • vucudunu duzenli olarak belirli olculerde baskilayip zorladigi icin zamanla gucu ve dayanikliligi artacaktir.

3-5 sene duzenli olarak spora devam eden erkek etrafindaki gobeklilerin kilo probleminden bahsetmesinden rahatsiz olur.
    ben de spor yapacagim, ben de kilo verecegim diyerek onunla diyaloga girmeyin. baslayin spora, sonra konusmaya baslayin.

gundelik hayatta oldukca az miktarda egzersiz ve biraz zaman spora ayrilirsa o gobek gider.

ise gidiyorum, calisiyorum. 12 saat calisiyorum. spora vakit ayiramiyorum diyenler, tembelsiniz.

spor yapsaniz dayanikliliginiz artar.
    her gun duzenli olarak sinav ve mekik cekseniz sadece,
    dengeli beslenmeye devam etseniz,
    6 ay sonra vucudunuzda gordugunuz degisime siz de sasirirsiniz.
    gobek varsa gider. dayanikliliginiz artar.

her duzenli spor yapan erkek bunu bilir.

ayrica, yapilan sporla alakali olmakla birlikte vurdugunu istisnasiz indirebilir. (bkz: #3251702)

edit: zamaninin otesine gecmis. pis siskolar. ramazan geldi spor yapamazsiniz simdi siz. haha!
  • düzenli spor yapan insanlar görmek istiyoruz, erkek kadın cinsiyet önemsiz. evimin yakınlarında bir futbol sahası ve yürüyüş pisti var. 7'den 70'e, kadın erkek, dede nine, taytlısı türbanlısı, uzun saçlısı keli, kimisi yürüyor kimisi tempolu koşuyor, esniyorlar. gördükçe o kadar memnun, mutlu oluyorum ki.

bu insanların kimisi zengin kimisi fakir ama hepsi sağlıklı bir yaşam ve hayatlarında bir şeyleri değiştirmek için çalışıyorlar.
    "sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur."

birde saat yönünde dönmeseler pistin etrafında :( her şey çok güzel de...

not: neden saat yönünün tersi diye çok soru geldi. dünya atletizm birliğine göre olimpik ve standart yarışlar için kural bu şekilde belirlenmiş. eminim hepiniz televizyonda olimpiyatlara denk gelip, görmüşsünüzdür.
  • tespit kasılmamış, kıskançlık yapılmış bence burda. ben düzenli diyemeyeceğim şekilde spor yapan ve canı istediğini yiyen bir birey olarak; sporunu ve diyetini düzgün yapan kişileri çok takdir ediyor, kendilerine imreniyorum. hele de güne erken uyanıp, sporunu yaparak başlayanları idolüm olarak görüyorum.
    hayatta her şeyin bir bedeli var ve bu insanlar zaman ve efor harcayarak formda kalıyorlar. siz yapamıyorsunuz diye kötülemenin anlamı yok.
  • haftada en az 9 gün spor 3 gün kardiyo yapıyorum. kalan -5 günüde dinlenerek geçiriyorum.
  • --- spoiler ---

sürekli spor yapan erkekler var çevremde, şöyle bi gözlemledim de, kendisine yetemeyen insanlardan oluşuyor genelde. biliyorsunuz kaliteli insan kendisine yetebilen insandır, yalnız kaldığında mutlu olan insandır.

adamın fit vücudu var, sigara ve alkol yok, her gün bıkmadan usanmadan spora gidiyor, niye spora gidiyorsun dediğinde cevap bile veremiyor, tuhaf şeyler söylüyor.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

genelde sosyalleşemeyen insanlardan oluştuğunu düşünüyorum, yani normal bir insan gün içinde kendine ayıracak zaman bulsa, kitap okur, film izler, güzel insanlarla vakit geçirmeye çalışır falan.

--- spoiler ---

kendine yetemeyen, kalitesiz, anormal bir okuz oldugumu anladim, cok tesekkurler bu aydinlanma icin.

tespit sahibine agiz dolusu 'siktir git' diyorum.

koca gotunu kaldiramayanlarin bir seyler icin cabalayanlara bok attiklari siradan bir gun daha.

tanim mi lazim?

bir amaci olan erkektir. disiplinlidir. en azindan mallara laf yetistirir.
  • keşke sayıları düzenli spor yapan kadınla aynı olsa. ne zaman spor salonuna gitsem (ki yurtdışındayım) ful erkek.
  • sevgilisinden yeni ayrılmış erkektir, hele ki uzun süren bir ilişkiden çıktıysa.
  • günaydın yine götten uydurma bilgiyle güne başladık.
  • haftada en az 3 gün spor yapmayı düşünüyorum. geri kalan 4 gün de dinleniyorum.
hesabın var mı? giriş yap