şükela:  tümü | bugün
 • bir duzen icinde olmayan, tertipsiz..
 • öncelikle: www.avdsite.com

  içinde 10 adet iş barındıran kurgu. (6. kurgu)
  kurgu özelliği: dağınık. işler birbiriyle ilişkili değildir. bu yüzden sıra numaraları yoktur. işlerin genelinin özelliği, düşünce ile oluşturulmuş olmamalarıdır. yani bu işler genel olarak rastlantı sonucu karşılaştığım şeylerdir.

  -içerik-

  1. terlik: çizim. (rastlantı, anlamsız)
  2. düğüm: fotoğraf (rastlantı, anlamsız)
  3. leda: karton (rastlantı, leonardo'nun leda'sının kıvrımının yakalanması, anlamsız)
  4. kompozisyon 1: klasik anlayışlı kompozisyon. (geleneksel, anlamsız)
  5. x: üçgen ve kırmızı ilişkisi. (romantik suprematizm, geleneksel, anlamsız)
  6. altın oranlı: bir adet silindiri altın oranla kesen bir cam daire. camın, üstünde kalan bölümü altta kalan kısma yansıtmasının altın oranı düzenli bir küçülmeyle devam ettirmesi. katı gerçek olan ve en uzun oranı barındıran camın üstünde kalan silindiri, camın altından gördüğümüz ve oranın orta uzunluğunu oluşturan silindirin alt kısmını ve üst uzun bölümün alta olduğu gibi yansımasıyla oluşan son ve oranın en kısa bölümünü barındıran iş. ilki katı gerçek, ortancası cam arkasındaki karışık gerçek (yansıma ile çakıştığından), sonuncusu ise yalnızca yansıma olan, giderek küçülen oranıyla soyutlanan yapı. yatay anlamda ölçü sahibi olduğu için kesin hatlarla, dikey anlamda ölçü sahibi olmadığı için dairelerle ifade edilmiş biçim. (rastlantısal olmayan, tasarlanmış biçimsel ifade)
  7. y: çatal ve kaşıklarla oluşturulmuş geleneksel kompozisyon. kompozisyonu oluşturan çatal ve kaşıkların rastlantısal olarak yere bırakılmasıyla oluşmuştur. (rastlantı, geleneksel, anlamsız)
  8. z: cama yansıyan silüet ile karşı pencereden yansıyan silüet. (rastlantı, anlamsız)
  9. kompozisyon 2: geleneksel olarak tasarlanmış kompozisyon. (rastlantısal olmayan, geleneksel, anlamsız)
  10. fraktal: fraktal üçgenlerin devamlı yakınlaştıkça başa sarması ile bir pervanenin dönme hareketinin hızlandıkça tam aksi istikamette ve giderek yavaşlayan bir dönme hareketine benzemesi arasındaki ilişkiyi gösteren iş. aslında ikisinin ortak noktası ölçeğidir. birinde hız artışının bir aksi etki oluşturması, diğerinde ise bir yakınlaşmanın uzaklaşma etkisini oluşturması. (rastlantı değil, anlamsız)
 • elif sofya’ nın pan heves kitaplığından çıkan şiir kitabının adı.
 • elif sofya imzalı, bence 'basılmasa da olur' şiir kitabı. buradan ömer şişman'a selam ederim.
 • (bkz: irreguler)
 • düzensiz.org 'da ikamet eden, bir takım gencin kurduğu takip edilesi blog. içerikler konuyu derinlemesine araştıran, ya da konu üzerine yıllarını vermiş akademisyenler -ya da geleceğin akademisyenleri :p - tarafından hazırlanıyor. bilim, siyaset, felsefe, hukuk gibi alanlarda güncel yazılardan, kitap değerlendirmelerine varan geniş bir yelpazede yazılar bulabilirsiniz.
 • hayatın aldatıcı ve yalan olmasının nedeni onun sürekli ama düzensiz bir düşüş olmasıdır. doyurucu, olgun telafi olan üretkenlik yani yaratıcılık aslında düşerken uçurumdaki bir dala tutunmadır.

  akıl akılsızlığa, akılsızlık akla götürür. yol olarak götürür..
  akıl var ama akılsızlığa var.
  düzen var ama düzensizliğe var.
  kaos düzene götürüyor.
  kötüler çok olabilir, güçlü olabilir. yine de onlar ötekilerin, evren torpilli düzenbaz iyilerin hizmetçisi. iyi iyi değil, kötü kötü değil, yine de iyilik kötülük aşılasıya* var.
  çok büyük film dönüyor.
  alem boşuna top olmamış.

  (ilk giri tarihi: 17.4.2015)

  (bkz: düzen/@ibisile), düzensizlik
  (bkz: orça porça)
  (bkz: pallavuş)
  (bkz: depbek düpbek)
  (bkz: deşirimsiz), dağınak
  (bkz: düzensiz seks hayatı)
  (bkz: düzensiz göçmen)
 • (bkz: ağır aksak)
hesabın var mı? giriş yap