şükela:  tümü | bugün
  • kızların zamanlama hatalarından kaynaklanan bir durum. kısa zamanda henüz kapılmamış erkekleri bulmaları dileği ile.
  • kendimi türümün tek örneği sayabiliyorsam doğru bir kavramdır.
  • çok doğru bir önermedir.

algoritma şu şekilde işler erkekler açısından.

10- düzgün müsün? evetse 20'ye , hayırsa 30'a git.
    20- sevgilin var mı ? varsa 40'a , yoksa 50'ye git.
    30- konumuz sen değilsin , bizi uğraştırma ve 60'a git.
    40- bakın düzgün ve sevgilisi var. 60'a git.
    50- demek ki düzgün değilsin.
    60- son.
  • evlilik meraklısı insanların yaşadığı hezeyan. neye göre düzgün erkek; zengin, yakışıklı, zeki, duygusal, anlayışlı, hepsi; hangisi? her zaman seçtiğiniz ve birlikte olduğunuz insandan daha iyisi çıkacaktır. önemli olan bunu kabullenebilmek ve bu gerçekle yaşayabilmektir.

ben mesela, tam bir sürprizim; evlenince nasıl biri olurum tam bir muamma.
  • düzgün erkek = paralı erkektir ve kapılması doğaldır. sen kendi kaptığını elinden kaçırmayacaktın demelidir bu tiplere, ama ne boşverin, eğlencenize bakın. her güzel kadın en az bir defa düzgün erkeğe rastlamıştır çünkü..
  • aslında düzgün erkeklerin hepsinin çirkin olmasıdır o.

+üff hiç düzgün erkhek yhok kızım yhaa, hepsini kapmışlaaaar
    -murtaza var ya kıssaaam
    +ayy o da çirkin bee
  • bu konuda gördüğüm en güzel benzetmelerden birisi umumi tuvaletlerle ilgili olanıdır. iyileri hep kapılmıştır; kalanları bok götürmektedir.
  • "düzgün erkek" diye anlatılan kişinin özelliklerini tarif etmeyen kişinin iddiası. ben düzgün kadının nasıl biri olduğunu yazayım önce:

- zekası ve genel kültürü oldukça yüksek olan,
    - doğal bir güzelliği ve çekiciliği olan,
    - kendine has orijinal hobileri olan,
    - saygı duyulası başarıları olan ya da o potansiyeli gösteren,
    - her şeyi konuşabildiğiniz, trip atmayan, tartışılmazları ve tabuları olmayan kız bana göre düzgün kızdır.

düzgün erkek nasıl oluyormuş, merak ettim şimdi. bir de, bu ne bu: (bkz: kapılmak)

bu ne?! :(
  • ciddi ciddi kadinlar arasinda vardir bu muhabbet.kapilmamis olan her erkek aklından, tipinden şüphe etsin şimdi.