şükela:  tümü | bugün
  • blu ray in yayginlasmasi ile elindeki 248 dvd gotune kacacak olan arsivci kisiliktir.
  • yemeksepetinden yemek söyleyip, dvd promosyonu ile arşiv yapan insandır.
  • dvd'lerinden birkaçı ortadan kaybolduğunda farkına varmayan, geri getirildiğinde ise; ne zaman aldın lan bunu diye ayar veren insandır.
  • arkadaşları tarafından :

- olum bana film versene lan akşam izliyim he hocu ?

şeklinde boğulan kişiliktir.
  • arkadaşları tarafından potansiyel korsan cd satıcısı olarak gözüken ve paylaştığı zamanda para alamayan kişiliktir.
  • blu ray in yayginlasmasi ile elindeki 400 küdür dvd ye ek olarak blu ray biriktirmeye baslayacak olan insandir. cocuklarima miras birakcam hedefim 1000 dvd.
  • dvd arşivi yapıyorum 2004'ten beri ve kimilerinin dediği gibi götümde falan patladığını da düşünmüyorum. en çokta blu-ray çıktı bir yerlere kaçacak olayına takılıyorum. inception filminin orjinal dvd'sini aldım ve lcd tv'de izledim, lcd diyorum çünkü blu-ray'i de aynı ortamda izledim ve arada öyle ciddi bir fark göremedim sonuçta dvd denen meret 480p ki bu da az buz bir çözünürlük değil. ne zaman ki blu-ray fiyatları düşer iyice yaygınlaşır o zaman onu da arşivlemeye başlarız. dvdlere ne olur diye bir korkum yok çünkü onlarda da görüntü gayet güzel ve arşivde ki yerlerini korurlar.
  • divx arşivi yapmakla uğraşan insan da olabilir bu.
  • arşiv yaptığını herkese söylememesi gereken insandır. zira ;

- kardeşim şu fimleri bana da versene izleyip geri vereyim;

gibi abuk isteklere boyun eğerek arşivi herkese açtığına pişman olacak, götü başı kırık dvd filmlerine yas tutacaktır.