• blu ray in yayginlasmasi ile elindeki 248 dvd gotune kacacak olan arsivci kisiliktir.
  • yemeksepetinden yemek söyleyip, dvd promosyonu ile arşiv yapan insandır.
  • dvd'lerinden birkaçı ortadan kaybolduğunda farkına varmayan, geri getirildiğinde ise; ne zaman aldın lan bunu diye ayar veren insandır.
  • arkadaşları tarafından potansiyel korsan cd satıcısı olarak gözüken ve paylaştığı zamanda para alamayan kişiliktir.
  • blu ray in yayginlasmasi ile elindeki 400 küdür dvd ye ek olarak blu ray biriktirmeye baslayacak olan insandir. cocuklarima miras birakcam hedefim 1000 dvd.
  • dvd arşivi yapıyorum 2004'ten beri ve kimilerinin dediği gibi götümde falan patladığını da düşünmüyorum. en çokta blu-ray çıktı bir yerlere kaçacak olayına takılıyorum. inception filminin orjinal dvd'sini aldım ve lcd tv'de izledim, lcd diyorum çünkü blu-ray'i de aynı ortamda izledim ve arada öyle ciddi bir fark göremedim sonuçta dvd denen meret 480p ki bu da az buz bir çözünürlük değil. ne zaman ki blu-ray fiyatları düşer iyice yaygınlaşır o zaman onu da arşivlemeye başlarız. dvdlere ne olur diye bir korkum yok çünkü onlarda da görüntü gayet güzel ve arşivde ki yerlerini korurlar.
  • divx arşivi yapmakla uğraşan insan da olabilir bu.
  • arşiv yaptığını herkese söylememesi gereken insandır. zira ;

- kardeşim şu fimleri bana da versene izleyip geri vereyim;

gibi abuk isteklere boyun eğerek arşivi herkese açtığına pişman olacak, götü başı kırık dvd filmlerine yas tutacaktır.
  • genellikle o filmlerin yarısını izlememiştir. hatta ne olduğundan haberi dahi yoktur. ben torrent sitesine girip, ne olduğunu bilmediği halde haftanın hit dvd lerini çeken adam gördüm ya.

ama arşivlediği her filmi mutlaka izleyen türü de var bak. onun da hakkını verelim.
hesabın var mı? giriş yap