şükela:  tümü | bugün
 • dallas mavericks'in asistan koçu. toronto raptors'ın koç adaylarından biri.
 • jay triano'nun ayrılmasından sonra toronto raptors head coach'luğuna getirilmiş eski dallas mavericks yardımcı antrenörü. triano'dan sonra göreve gelmesi beklentilerin düşmesinden dolayı şanslı.
 • mavs'in savunma uzmanı olarak biliniyordu, raptors'la ilk 6 maç sonunda bu sıfatın haklı olduğunu ispatlamış gibi görünüyor. mesele doğru transfer hamleleri değil, casey faktörü. raptors hala vasat bir takım, ama geçen seneye göre daha iyi. hepsi bir tarafa, sahada bir karakter sergiliyor raptors. en basiti, takımın üç yıldızı (calderon, derozan, bargnani) geçen seneden daha iyiyse, koçun sayesindedir.
 • inanılmaz başarılı bir koç. toronto raptors'ı 3 yılda loser'lıktan resmen winner'liğa terfi ettirdi. yılın koçu ödülünü geçen sene kılpayı kaçırdı, önümüzdeki yıllarda almasını umuyorum.
 • toronto da iyi takım ama bu takıma en az 2 vites arttırtan basketbol koçu.
 • oyuncu rotasyonunda ciddi sorunlar olan koçumuz. jonas sakatlanmış, heat'te de hassan yok, patman'i 5 numarada 1 dk bile oynatmıyor.
 • oyun esnasinda bir anda bagirip cagirip agresiflesmesiyle; bana göre, üst düzey koclar arasinda faal olan en karizmatik basketbol kocudur.
 • kendisine saygım azalıyor. en büyük sorunu maç içinde oyunu okuyp değişiklik yapamaması. playoff sersi oynayınca, iki maç arasında değişiklik yapıyor, bunu maç içinde yapamıyor.
  dünkü maçta iyice delirtti beni. nuggets deplasmanı, uzun bir deplasman serisinin ilk maçı, zaten cavs ve gsw maçlarını pisi pisine verip gelmişiz, böyle 5 mi olur 4. çeyrek başında gerideyken ilk 5: 2 formsuz cory-patman, ross-powell-poetl. son çeyrekte ilk 6 dk derozan(4faullü)-lowry oynamadı
  nihayet maçın sonunda 4 sayıöndeyiz 8 sn var, faul yapma kararı alıyor (nba'de görmediğimiz bir şey), bunu belli etmek için substitution. nuggets anlıyor tabii daha topu karşı sahaya taşımadan faul yapacağımızı. powell dokunmadan şuta kalkıyor kendi sahasından eleman ve faul, saat duruyor, 3 atış!
 • bu sene nba yılın koçu ödülünü alması gereken toronto raptors koçu. brad stevens mı aldı, o da olumlu.
 • izledikçe gözlerimi kanatan koç.

  bu seviyede, basketboldan bunun kadar anlamayan çok az koç gördüm. hatta görmedim.
  son 2 sezondur raptors'ı çok yakından takip ettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim. sezon ortasında valanciunas sakatlandığında 6 maç kısa beşle tempolu basketbol oynadı, takım yağ gibi aktı. jv dönünce aynı sisteme geri döndü, takım adeta durdu. (sonradan bench katkıyı arttırınca doğuyu 1 bitirdi, orası ayrı. sistem durmuştu ama)

  bunları geçtim.

  play-off cavs serisinde, yorgunluktan ölen lebron ve lebron topa dokunmadığı zaman eline topu ilk defa alan ilk okul çocuğu gibi takılan cavs'e karşı takım ne zaman tempo yapsa çoşuyordu. ulan salondaydım bizzat seyircide ve takımda görebiliyosun. takımın kalitesi artıyor tempo artınca.
  ama maç içinde onu da kesti. set oyunlarına döndü falan bişeler yaptı.bitik cavs 14 sayıdan geldi maçı aldı.
  harbiden basketbol zekası 0.
  gözlerim kanıyor izlerken gözlerim.
  altın gözlerim kan oldu tayfuun.