şükela:  tümü | bugün
  • rondo takasıyla dallas'a gelen çaylak. pek bişi olmaz gibi.
  • şutu var, atletik, çabuk. faried'i çalımlayıp vurdu smacı.
  • rondo takasında sadece cap dengelemek için geldiği dallas'ta bu sezon kimsenin beklemediği bir çıkış gösteriyor 11 sayı 8 ribaund ortalamalarıyla başladı. şok etmeye devam edecek gibi.
  • 2 gün önce phoenix maçında kariyer rekorunu kıran oyuncu. bu sezon 6.6 sayı 4 ribaund ortalaması var. bu yaz dallas'tan 4 yıl 37 milyon dolarlık kontrat aldı.

bu entry'yi yazma sebebimse phx maçunda dirk nowitzki ve salah mejri ikilisiyle yanyana oynamaları. hatta 3 numara gibi oynayan powell'dı sanırım 4 üçlük attı. bu sezon çoğunlukla pivot ya da pf oynadı.
  • dallas mavericks ile 3 yıl 33 m dolar karşılığında sözleşme uzatan uzun. rick carlisle'ın sistemi içerisinde kenardan gelen çok önemli bir isimdi ve bu da beklenen bir anlaşmaydı.
  • az önce muhtemelen aşilini kopardı. mavericks'in playoff planları için büyük darbe olur.
  • spikerler gibi düşüşüne gülerken birkaç saniye sonra yüzünün halini gördüm ve gerçekten içler acısıydı. muhtemelen sezonu kapatan uzun. çok da seviyordum oyununu. dallas yerine aynı tipte bir oyuncu bulamazsa play-off ilk turunda yolcu demektir. çok yazık.
  • https://twitter.com/…tatus/1219805410951073792?s=20

hayatımda gördüğüm en net aşil sakatlanması sanırım bu. geçmiş olsun dwight kardeş, dallas senin eksikliğini hissedecek. umarım mümkün olan en kısa zamanda sağlığına kavuşursun. biliyorum burayı okuyorsun.
  • aşil sakatlığından basketbolu unutarak dönen basketbolcu.

hiçbir zaman yetenekli bir basketbolcu değildi ama verimli/faydalı bir oyuncu, iyi bir pick'n roll bitiricisiydi. fakat kaç maçtır dallas mavericks'i 1 kişi eksik oynatıyor. rick carlisle'da aksi gibi son houston rockets maçına kadar willie-cauley stein yerine kendisiyle başlıyordu maçlara.

2.5 sezon daha kontratı var. bir şekilde önümüzdeki sezona kadar yanına pick veya çaylak koyup kendisini iteleyecek bir yer bulunsa iyi olurdu.