şükela:  tümü | bugün
  • 2000 yılında ankara'da kurulan bir reklam ajansı. web sitesinde görüldüğü üzere kendisini pazarlama iletişimi alanında stratejiler geliştirip bu doğrultuda çözümler üreten bir çözüm ortağı olarak tanımlıyormuş. 2003 yılında abd'de halkla ilişkiler alanında hizmet veren dw turner firması ile ortaklık kurmuş.

anladığım kadarıyla bu ajansta, yaratıcılık açısından sınırlı olmakla beraber, görsel kalite, mesaj tasarımı, etkinlik ve amaca uygunluk bağlamında ankara standardına göre iyi işler yapılıyor. özellikle son 10 yılda ankara'da artan nitelikli nüfusa paralel olarak büyüyen ekonomi ve hızlı tüketim ile birbiri ardına lanse edilen lüks konut projeleri sayesinde ajansın kazancını maksimize ettiğini tahmin ediyorum. bu kapsamda, yapılan işlerin neticesi olarak konut ve hızlı tüketim sektörlerinde belli bir uzmanlığa ulaşıldığını söylemek de yanlış olmayacaktır.

öte yandan, geleneksel pr konusunda ne derece iddialılar bilemiyorum ama ankara gibi giderek büyüyen ve kozmopolitleşen bir başkentte bunu, ayrıca lobicilik, siyasal iletişim ve etkinlik yönetimi başlıklarını portföye dahil etmek uzun vadede akıllıca bir hamle olabilir diye düşünüyorum.

http://www.mandalina.com.tr/
  • ankara’da işini en iyi şekilde yapan yılların reklam ajansı. ekip çalışmasının gücüyle aldıkları birçok ödül var. (en son iki kırmızı daha aldılar) müşterilerine siz ne anlarsınız, bizim dediğimiz daha doğru demek yerine orta yolu bulmak için çaba gösteriyolar. ben yeni duydum gerçi ama bayadır geleceğin reklamcılarını da yetiştiriyolarmış. iletişim ve güzel sanatlar öğrencilerine burs veriyolarmış. sanırım bu özelliğiyle türkiye’de tek, yamuluyosam düzeltin. yeni reklamcıların yetişmesinde ve yaratıcılığın gelişmesinde öncü bi ajans olduklarını söyleyebiliriz.