197 entry daha
  • left 4 dead,mirror's edge,resident evil,far cry kardeşleri alın ve bir noktada birleştirin,ortaya bu güzide oyun çıkıyor denilecek oyun. 2014'ten beri oyunu takip ediyorum. ilk trailer'ini gördüğüm zaman çok sağlam olacak dediğimi hatırlıyorum. oynamak bugünlere kadar kaldı. öncelikle grafikler ilk çıktığı günler için harikaydı,bugün beni tatmin edermi diye düşünerek başlamışken,fizik motorunun ve efektlerin karışımıyla kendisini zirveye taşıdı. ufak mevsim geçişleri,ışıklandırmalar,animasyonlar hala daha güncelliğini koruyor. oyunda ufak türkiye izleri görmek,isimler,mekanlar,tasarımlar beni epey içine çekti.
    oyunun ilk başında çok zorlandığımı itiraf etmeliyim. hareketlerimiz kısıtlı,marazlılar çok hareketli ve saldırgan,saldırı kabiliyetimiz gaz borusu ve sopa ile düşük hasarlı. çatışmaya girmek yerine kaçmaya odaklanıyorsunuz. ancak oyun ilerledikçe saldırı çeşitleniyor ve kuvvetleniyor. korkunuz azalıyor. bu sebeple oyunun ortaları en keyifli kısımları. ne çok güçlüsünüz,ne az. oyun sizi bu çatışmalarda zeka kullanmaya,mermi saymaya,kaçmaya,düşünmeye zorluyor. aynı gerçek hayatta olduğu gibi. craft sistemi insanı yormuyor. ancak bazı şeyleri üretmeden oyunda gayet güçlenebiliyorsunuz. örneğin,pil,ip,kablo,elektronik parçalar daha kullanışlı göze sokulabilir olabilirmiş.
    bu arada oyunu bitirdim. hikayesi fena değil,çok derin değil. ama co-op modu ile arkadaşınızla hikayesi oynanabilir. not : optimizasyon problemi var pc'de. fps droplar var.
46 entry daha
hesabın var mı? giriş yap