şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dymatize firmasının başarılı bir kilo aldırıcı (gainer) ürünü. fiyat/performans olarak oldukça iyi bir ürün, şeker oranı oldukça düşük ve kaliteli protein ve karbonhidrat sağlıyor. (sitelerde verilen şeker değeri ürkütmesin, bolca süt ile hazırlanmış halinin değerleri olduğu için sütün içerisindeki şekerdir çoğu). 1 servisinde 82 gr protein, 1900 kalori, 18 gr bcaa ve 1500 mg kreatin monohidrat içeriyor. genelde gainerlarda yaşanan zor karışma sorunu yaşatmıyor ve tek aroma da olsa tadı lezzetli (rich chocolate)

http://www.fitbull.com/…er-mass-gainer-5443-gr.html
  • hayatımı baya baya değiştiren besin takviyesi.

bunu içmeye başladığımda nisan falandı 65 kiloydum. haziran oldu 73 kiloyum. deli gibi abanmadım. evde spor yapan birisiyim ve her gün bir ölçek alıyorum o kadar. 400 mg süt ile karıştırın için. tadı da çok güzel.

ellerimde kaşıntı olmaya başladı su falan topladı. acaba bunun yüzünden mi diye doktora gittim. böbrek, karaciğer, dalak, safra kesesi her tarafa baktılar hepsi kanla birlikte temiz çıktı. kullanabilirsin dedi doktor. öyle bi sıkıntınızda olmasın, ancak herkesin bünye farklı tabii.

son olarak demek istediğim, bunu içiyorsanız karın çalışmayı ihmal etmeyin hatta biraz daha fazla çalışın. kol,göğüs, omuz da çok güzel bir gelişme sağlarken bir bakmışsınız göbek olmuş.
  • geçenlerde ağlayarak çöpe döktüğüm gainer.

ürünü yarıya kadar kullandım. 4-5 kg aldırdı. sonra askere gittim geldim. tekrardan spora başladım. dedim şu evde kalan gainer'ı kullanmaya devam edeyim. bir baktım, meğer ağustos 2016'ymıs skt. içeriği, içimi falan epey güzeldi.

çoğu sitede satışı yok şu an. olsa da cepte para olmadığı için 5 kg'lugunu alamam. şimdilik (bkz: bigjoy mass gainer) aldım. bu bitince de (bkz: hardline progainer) düşünüyorum.
  • (bkz: optimum nutrition serious mass) ile (bkz: dymatize super mass gainer) 'yi kullanmış biri olarak, rahatlıkla karşılaştırabileceğim kilo aldırıcı karbonhidrat ağırlıklı beslenme desteği. iki ürününde karbonhidrat değeri yaklaşık 250 gram, protein oranı ise yaklaşık 50 gram.
    fakat dymatize, hem ağır, hem zor karışıyor, hem içimi rahat değil, hemde (en azından benim için) hazımsızlık yapıyor. optimum ise, whey protein gibi yumuşacık, kolay içimli, güzel aromalı bir şekilde tüketiyorsunuz. haliyle, (bkz: optimum nutrition serious mass) 'ı tavsiye ettiğim ürün.

tanım: kilo aldırıcı karbonhidrat ağırlıklı beslenme desteği.
  • stoklara tekrardan girmiş olan, bana göre dünyanın en iyi mass gainer'ı. 2 senedir spor yapıyorum, ilk senemin ortalarında 2 kutu kullanmıştım bundan. 2 yıllık spor hayatımda en pump'lı dönemlerimdi. görenler baya baya "oğluuum noldu sana" derdi. baktım para yetişmiyo bıraktım haliyle. bırakınca fıssssss. ev yapımı gainerlarla uğraştım bi süre fakat dymatize gibi olmadı be sözlük. ağustos'ta da askere gidiyorum, 2 senenin emeği 5 ayda yokalacak amına koyim, gerçekten baya modumu düşürüyo da neyse. askerden gelir gelmez tekrar kullanacağım seni bebeğim. görüşmek üzere.
  • muzlu olanini bir sure kullandigim kilo aldirici.
    bana gore muzlu olaninin tadi gercekten kötü. cok kötü degil ama benim gibi yoğun aroma sevmeyen biriyseniz muzlu olani size gelmez soyleyeyim. onun disinda kilo aldirma konusunda gercekten başarılı. duzenli kullanmadigim halde,( gunde 1 ölcek falan kullaniyordum) ki onu da bazi gunler unuttugum oluyordu biraz ise yaradi. paketin yarisina yaklasik 1 ay da falan geldim, yarim pakette 2-3 kilo fark etti. paketin tamamini bitiremedim. muzlu oldugundan sanirim. ama yarim biraktigim isi tekrar baslayip bitirmek istoyorum. bakalim 1 pakette tam olarak kac kilo olarak donecek geri. almayi düşürenlere tavsiyem çikolatalısını alın.
    (bkz: vücut geliştirme)
  • bunun orijinali türkiye'ye gelmiyor mu, yoksa ithal ederken harf oyunu yaparak bazı vergilerden mi kaçıyorlar bilmiyorum. 2 yılda toplamda rastladığım 4 ürünün üzerinde dymatize uper mas yazacak şekilde s harfleri bantlanmıştı ve birinin içinden mavi eldiven ucu çıktı. bu da uygun olmayan şartlarda paketlenip piyasaya kaktırıldığı izlenimini veriyor.

orijinal ürün için sitesine baktığınızda şu görselle karşılaşırken, sipariş verdiğinizde elinize bu geçiyor.

uzak durmanızı tavsiye ederim.
  • s harfinin olmaması tamamen gümrükle alakalı bir durum.

yakında tekrar kullanmaya başlayacağım takviye.
  • üzerindeki bazı harflerin kapatılması konusunu supplementler.com şöyle izah etmiş.

--- spoiler ---

ürün etiketlerinin üzerindeki bantların sebebi t.c. gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı’nın etiket tebliği kapsamında tüketiciye korumak adına gümrükte zorunlu tutulan bir işlemdir.

süreç aşağıdaki şekilde işler:

yurt dışından ithal edilen ürünler gümrüğe kadar orijinal etiketi ile gelirler
    ürünler gümrüğe gelince, gümrük memurları etiket tebliği’ne uygunluğunu kontrol eder
    gümrük memuraları, ürünlerin etiket tebliği’ne uygun olması için talimat verir ve resmi ithalatçı firmalarının görevlileri tarafından kapatılmalar yapılır. örneğin;
    kaslı erkek silüeti
    gümrük memuru bunun kapatılmasını isteyebilir
    gerekçe: ''bu ürünü kullanan herkes bu silüetteki vücuda ulaşamaz''
    muscle, monster vb. yazılar
    gümrük memuru yazının tamamımın veya bir parçasının kapatılmasını isteyebilir
    gerekçe: ''monster kelimesi türkçe'de canavar demek" bu ürünü kullanan kişi canavar gibi olmayacak
    kapatmaların, veya tüm etiketi baştan basma zorunluluğunun asıl sebebi ürünlerin üzerindeki yazıların müşteriyi yanlış yönlendirmemesi içindir
    gümrük memuru değişikliklerin kontrolünü sağlar ve ürünleri serbest bırakır
    supplementler.com’dan satın aldığınız ürünlerin hepsi %100 orijinaldir. ürünlerin üzerinde gerek t.c. gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı onayı ve izin numaraları, gerekse üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaraları yer almaktadır.
    --- spoiler ---

uzun lafın kısası, bizimkilerin işgüzarlığı.