şükela:  tümü | bugün
  • bu entry silinmiştir. bizzat ben sildim.

— “reklamcı” diyenleri mi ararsın,
    — çapraz sorular sorarak “dur bakalım açığını yakalayayım, görelim adam doğru mu söylüyor?” diye düşünenleri mi ararsın,
    — kardeşim “şu linkteki başlığımıza destek olur musun?” diye ricada bulunanları mı ararsın?
    — bir de “tavsiye eder misin?” tipinde sorularla “ürünün reklamını yaptığımı” ispat etmek isteyenleri mi ararsın?

sildim, bana ne adamların cihazından, lütfen mesaj atmayın ve edıt2’yi okuyun. ben entry’yi “debe” çıkmadan 20 saat önce girmiştim.

“debeye giren entry’leri okuyayım, güzel zaman geçireyim” diye düşünen insanlardan bu entry ile karşılaşacakları için özür dilerim.

entry silinmeden önce yazılan “edit”ler:

edit: cihazı alalı 4 yıl olmuş.
    edit2: ben entry’yi 30.08.2019 saat 00:37’de girmişim. debe’nin geldiğine dair mesaj 30.08.2019 saat 22:02’de.
    millet üst üste yeşillendirince kıllandım, biri “debe” de gördüm deyince mevzuya uyandım.
    edit3: o kadar emek emek hazırladığım entry’lerim varken bir “elektrik süpürgesi” entry’si ile bu kadar beğeni almak, benim için de mutlu olunacak bir şey değil.
    reklam diyenlere not: tatil olmasa da dyson’u arayıp reklam için bana para ödeyin desem ne derler acaba?
  • "cok az" butceli bi bilim kurgu filmi cekecek olsam uc bes tane alacagim supurgeler ureten firma. o haznelerden kesilip iki tanesi sirta kondumuydu jet pack filan olur. kola filan taktik mi roket atarli yanar donerli minigunfilan olur.

hortumlari filan kesip tutulacak yeri aldigimizda lazer tufegi uzay sniper silahi filan olur. govdesini ikiye bolup bi insanin gogsune tutusturdugumuza al sana futuristik uzay savascisi zirhi. bi kac parcasini bacaklara filan da mont ettik miydi tamam android cyborg allah ne verdiyse. kesip bicip odanin orasina burasina yerlestirdigimiz vakit ariza yapan yasam destek unitesi olur, kacagi olan guc unitesi olur. karanlik bi odada temiz govdesini havada sallandirdikmiydi kotu uzaylilarin mothership i olur. oyle boyle degil siniri yok bunun!
  • bu markayla sakın laptop fanını temizlemeye kalkmayın benden demesi. aslında fanı bozacağını laptopu havaya kaldırdığında anlamalıydım zaten.
  • bu marka süpürgeler için istanbul bilişimin sayfasında yer alan yorumlardan bazıları birebir ekşide yazılan yorumlar. bu durumda ya bütün ekşiciler süpürgelerini istanbul bilişimden almış ve buraya yazdıkları yorumun aynısını oraya da yazmışlar ya da istanbul bilişim buradan yorumları araklayıp sahte isimlerle yayınlamakta. acaba hangisi?
  • yuh amk almayın aldırmayın derim. bunun cinetic big ball animal pro modelini aldım ben. az önce süpürürken yerden söktüğü fayansı inceleyip bir de fayans altını süpürürken buldum kendimi.
  • yurt dışında 269 avroya satılan modelleri türkiyede 1000 ytl ( 600 avro ) civarında satılan ev aparatı. peki üstüne türk markası varmı, hayır. phillips biraz yaklaşmaya çalışsa da yeterli değil. kaldı ki philips türk değil. kısacası verdim ben bu parayı. entrynin mealini çıkarmaya gerek yok. mademki şemsiye çıkmıyor, bari bu tür yaklaşımlarla içerde erir diye umuyorum
  • süper bir süpürgedir root cyclone teknolojisi ile hayvanlar gibi emiş gücü vardır, astım ve nefes darlığı olan bünyeleri hakikaten rahatlatır, evde toz moz zerrre hayvan tüyü bırakmaz. "ayyy aman kediler tüy döküyor ayol" diyen bünyeler bile evimde kedi tüyü bulamaz. bunun nedeni evimde kedinin olmaması değil dysonun oluşudur.
  • evde 2 kedisi olan bir aile olarak araştırdık baktık dyson dc32 animal aldık. ilk hevesle öyle bir dip köşe süpürdük ki; sonuç 3. kedimiz oldu. adını da artık koyduk.
    kedisi olan evlere müjde, artık istenmeyen tüy problemleri bitti. bi de bizim hayvancuklar rahat dursa üzerlerinden fazla tüyleri çeksek ne kadar güzel olur...
  • kedili ve erkekli bir evin en buyuk ihtiyaci.

hani şirinler aralarinda bisey yaparken "şirinleyelim" diyolar ya? oyle bi makine ki bu, buna elektrik süpürgesi diyen tas olur, "hadin daysınlayalim" diyorum.
    orkid gibi yani. ped degil orkid. elektrik supurgesi degil dyson. gozyasi degil bulent arinc.
  • kedili evler icin camasir kurutma makinesi neyse bu da o. tuy toplama rulolari ve koli bantlariyla yillarca harcadigim zamana, verdigim emege aciyorum. kurutma makinesi sayesinde tuyleri tamamen kaybolmus giysilere kavusunca yasadigim mutlulugun daha fazlasini dyson sayesinde bese falan katladim. evde uc kedi var, en buyugu on yasinda ve ben on yildir ilk defa evde giydigim siyah corabi hic degistirmeden misafirlige gidebilecegimi biliyorum. emektar siemens supurgeme supurge demek gelmiyor icimden. cok gurultulu bir girgirmis meger. halidan tuyleri cikaracagim diye minicik koltuk aparatiyla yerlerde surunuyordum, nemli bezle toplamaya calisiyordum, koli bantlari yapistiriyordum... reklamlardaki ev kadinlari kadar dertliydim resmen. ama bitti.

normal evler icin cok lazim midir bilemem -kedilerden once hayatimda hic elektrik supurgeleriyle ilgili bir seyler dusundugumu, evde konusuldugunu, arastirdigimi hatirlamiyorum (o kabloyu nasil cektigi haric)- ama evcil hayvaniniz varsa kesinlikle oneriyorum. koltugun uzerindeki pikeyi asagi kaydirip tum gun koltukta delirmisler resmen, iki dakika surmedi tuyleri temizlemek. bir defa geciyorsun ve yok oluyorlar o.0
    parkeler, banyo, mutfak, hepsi, her yer sadece bir geciste bitiyor inanamiyorum. bir bucuk-iki saatte zor biten temizlik yarim saatte bitti. bunu her gun aksam isten gelince yapmak zorundaysaniz ne demek oldugunu anlatmaya gerek yok, zorunda degilseniz bildigim kadariyla okb hastasi olmadigimi eklemek isterim. kedilerle yasamanin ufak zorluklari diyelim. kararsizsaniz bence daha fazla dusunmeyin. alti ay cabuk gecer sonucta.

edit: çok sorulduğu için peşinen yazayım dedim artık. bendeki dc52 animal turbine modeli. sorunsuz devam ediyoruz bakalım.