• "eyvah" dedirtecek kadar sağlam bir makina.
  • zengin işi gözükse de verdiğiniz paraya değen süpürgeler üreten marka. ucuz yollu süpürgeler iyi temizlememekle birlikte zaman geçtikçe bozuluyor. o süpürgelere verilen paralar buna verilirse uzun vadede kazandırır ve sizde temizlik yapmanın kolaylığını tatmış olursunuz.
  • sanat eseri tadında harika fırçasız motorlar üreten, mühendisliğe deli yatırım yapan şirket. sıkılmamak için de motorlarını kullandıkları elektrikli süpürge, vantilatör gibi şeyler yapıyorlar.
  • reklam videolarını doğal bir şekilde deney ve test yaptıkları odalarda çeken. "take my money" dedirtecek ürünleri var
  • dyson v6 total clean versiyonunu alıp, kullandığım marka. şarjlı, dikey bir süpürge.
    evde bir kedim olduğu için ve sık sık büyük elektrik süpürgesini açıp, kullanmak zor geldiği için bu süpürgeyi uzun zamandan beri istiyordum. ama fiyatlar da malum. yakın zamanda enplus'ta bir kampanyasını gördüm - piyasaya göre uygun sayılacak bir fiyata- 1540 tl'ye süpürgeyi aldım.
    17 dk civarında bir çalışma süresi var tek şarjla. sadece düğmeye basıldığında çalıştığı için, bu süre 2+1 evi süpürmek için yeterli bir süre. kullanımı çok rahat, pratik. hiç yormuyor insanı.
    haznesinin dolma hızını görünce insan oldukça şaşırıyor. kedimin tüyü, dökülen saçlar, halılara, koltuklara yapışan her ne varsa motorlu fırçasıyla söküp alıyor. haznenin boşaltılıp temizlenmesi de çok rahat. kısacası pahalı makine ama verdiğiniz parayı sonuna kadar da hak ediyor. boyutuna göre yaptığı iş süper.
  • yuh amk almayın aldırmayın derim. bunun cinetic big ball animal pro modelini aldım ben. az önce süpürürken yerden söktüğü fayansı inceleyip bir de fayans altını süpürürken buldum kendimi.
  • tamam da niye bu kadar pahalı amk. 3500 tl'ye elektrik süpürgesi mi olur be.
  • tasarımları tamamen keriz silkelemeye yönelik işe yaramaz elektrikli ev aletleri üreticisi.

eşyalı kiraladığım evde dyson 33 model bir elektrikli süpürgesi var. farklı yapalım diye gerizekalı bir tasarım yapmışlar. çekim ve toz tutuşu öyle aman aman da değil. bir çok muadili var bundan daha iyi.

alete gelince; tek parça olmasından dolayı yüzeyleri süpürürken koca motor gövdesini hareket ettiriyorsunuz sürekli. bir zaman sonra çok yoruyor. çok büyük bir emiş kafası var. çok dar olmayan yerlere bile küçük başlığı kullanmak gerekiyor ki o da tamamen bir işkence. hortum çok esnek değil ve kesinlikle hortumla boğuşuyorsunuz. ince kafayı şuraya uzatayım deseniz hortum bu sefer makinayı çekiyor. zaten upuzun olan alette yere düşüyor. bazen bir ayağımla makineyi, sol elimle hortumu zaptederken sağ elimle de hızlıca süpüreceğim yeri süpürmeye çalışıyorum.

3 oda süpürdükten sonra dayak yemiş gibi oluyorum.

bu model kesinlikle ev için uygun değil. geniş yüzeyi olan işyerleri için belki derim.

kendi evimde ki 150 liraya aldığım rowenta bu robocop'u tokat manyağı yapar.

edit: bende olan dc33 dikey bir süpürge. anladım ki türkiye'de bu model standart süpürge olarak satılıyor.
  • evime temizlik icin gelen kadinlarin beni delirtmesinden sonra bu markanin v8 absolute+ modelini aldim. turkiye de sanirim bu model yok en yuksek v8 absolute modeli var. absolute ile plus arasindaki tek fark aksesuar, aparat fazlaligi.

gelelim temizligine. daha once elektrikli, toz torbali, torbasiz supurgeler de dahil ben evi temizlemiyormusum meger. kucucuk bir yeri supururken bile haznesine biriken toza inanamadim. hele o pratikligi yok mu. hic yorgunluk dinlemeden eline alip butun evi supurup tozunu alabiliyorsun. esimin cok ilgisi yok boyle seylere. o bile supuruyor :)

evet biraz pahali ama benim gibi temizlikci kadinlardan yana yuzunuz gulmuyorsa en fazla bir senede evinizi siz temizleyerek (kafa rahat) dyson'a verdiginiz parayi cikartacaksiniz.

singapur, malezya gibi ulkelere giderseniz ya da gidececek birilerini bulursaniz turkiyeden cok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap