şükela:  tümü | bugün
  • dyson'in hava temizleyici fani.

ozellikle gece yatak odanizda calistirdiginizda, hele bir de yatak odaniz kalabalik ise (cocugun ikide bir gelip sizin odanizda uyumasi, orgy, gelen misafirler, vs...) bir kac saat havasiz kalip ahira donen yatak odanizi sanki saatlerdir pencereyi acip havalandiriyormussunuz gibi temizliyor.

ayrica normal vantilatorlerle karsilastirilmayacak kadar iyi bir sekilde sogutuyor ortami.

tabi ki klasik bir sekilde turkiye de yurtdisi fiyatinin %30-40 uzerine satilmaktadir.
  • bu ürünü gecen ay e-bebek´ten indirimli fiyata yüksek beklentilerle aldik. odanin havasini temizliyor, cocuklarin biraz daha rahat uyumasindan belli; fakat her yerde okudugum vantilatörden daha iyi sogutuyor kismi ya yalan ya da denizli sicaginda gecersiz bir tespit.

indirime girmeyecegini düsünyordum; girdigine göre yeni bir modeli cikmis olabilir arastirmadim.

sogutmamasi disinda yasattigi ikinci hayal kirikligi da link özelliginin türkiye´de calismiyor olmasi. yani yurt disinda telefondan indirilen aplikasyon ile odadaki havanin temizlik seviyesinden, ayar degisikligine kadar her özelligini kullaniliyorken; türkiye´de bu özellik kullanilmiyormus. teknik servisi arayip bana gerekli cihaz sifresini vermelerini, alman app store üzerinden aplikasyonu indirip kullanmak istedigimi söyledim, tabi mümkün olmadigini izah ettiler.

böylesi - bence - önemli bir özelligi türkiye´de sunmayan dyson´in baska bir ürünü daha almayi düsünmüyorum. bilseydim bunu da bastan almazdim.